Ocena kierowcy - Citroen C5 II Hatchback

BARTEK, 17 lat temu
Silnik 1.8i 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 2006
Citroen C5 II Hatchback 1.8i 16V 125KM 92kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Całkiem udany samochód rodzinny. Komfortowy ,bezpieczny i niedrogi w zakupie. Utrzymanie podobne jak na poziomie lepszych kompaktów. Bonus to hydropneumatyczne zawieszenie. Chcesz wjechać do lasu na grzyby proszę bardzo auto do góry i masz przeswit jak w LandCruiserze, widzisz auta stojące w ulewie przd kałużą to niedotyczy ciebie. Chcesz wjechać na wyzszy krawężnik -nic prostszego auto w górę-rewelacja.
bez wibracji i cichy. Bez szaleństw 1,8 trochę za mało do tego auta ,ale jest ok.
skrzynia pracuje miękko i bez zgrzytów
C5 ma bardzo komfortowe zawieszenie, po naszych drogach masz pewność ,że nie wylecą ci plomby. ale nie poszalejesz tym autem, ot komfortowa bryczka.
przód ok. tył gorzej .warto czujniki zamontować.
Miałem klopot dobrać pozycję za kierownicą ,ale juz sie przyzwyczaiłem, wskaźniki, ich rozmieszczenie i obsługa przeciętnie
klima automatyczna 1 strefowa b.wydajna, ogrzewanie też podczas wentylacji i ogrzewania zawsze pracuje klimatyzacja.
jestem wysoki i jak odsunę fotel na maxa pasażer ma b.mało miejsca na nogi. Przód ok.
bardzo dobrze wyciszony ,nawet przy 150 km/h.
Za te pieniądze Golf z salonu bez specjalnego szaleństwa. Tu w standardzie: klima automatyczna, 7x airbags central zamek z pilota, audio CD z 6 głośnikami, elektryczne szyby przód ,lusterka. cena ok 65 000 zł. Mimo pewnych niedociagnięć za te pieniądze brać w ciemno! Tak zrobiłem i jak na razie nie żałuję.
odkleiła się lampa środkowa stopu na tylnej szybie. sygnalizacja (dźwiękowa) pasów bezpieczeństwa nie działa dla pasazerów dopiero jak odepną pas podczas jazdy zaczyna buczeć- nielogiczne. Serwis powiedział ,ze tak ma być ,co dla mnie jest bzdurą. Od początku zjawisko b.delikatnego spadku napięcia w instalacji objawiajace sie tym ,że podczas jazdy nocą od czasu do czasu b.delikatnie na sekundę reflektory jakby ciut słabiej świeciły, choc dla niektórych jest to niezauważalne ,ja to widzę-choc już mi to nie przeszkadza ,Nie pogłebia sie to zjawisko od nowosci jest tak samo. W citroenie sprzedaja kit ,że to normalne hehe.
Na razie nic. ale to dopiero 8 000 km zobaczymy po 80 000km. Miałem doświadczenia z citroenami BX i to była porażka .Szczególnie z hydrauliką .Tu jest całkiem inny system hydrauliki i dlatego mam nadzieję ,ze będzie ok.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8i 16V 125KM 92kW [l/100km]

9,3