Ocena kierowcy - Citroen C5 II Hatchback

darekkruk@gmail.com, 16 lat temu
Silnik 2.0 HDi 136KM 100kW
Rok produkcji 2007
Citroen C5 II Hatchback 2.0 HDi 136KM 100kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak na razie na tarsie do Poznania wyprzedza mnie tylko Pan Drzymała Porche Cajene.
Układ hamulcowy : Tarcze biły od poczatku, po przetoczeniu wada znikła.
Szykuję się juz na zakup nowego C5.
Mam porównanie z poprzednią jednostką o tej samej pojemności, starsza zaskakiwała użytkownika dynamika niespotykana u silników diesela, ten silnik przy bardzo wyrównanym apetycie na paliwo dysponuje poteżnym momentem obrotowym, jest bezpieczny przy wyprzedzaniu.
Nie mam zastrzeże choć należy się dość długo przyzwyczajać do skrzyni 7 biegowej, ale ten nadbieg jest niezastąpiony na trasach.
Moim zdaniem Xantia jest wygodniejsza niż C5, bardziej mięko przechodzi przez poprzeczne nierówności, ten jest sztywniejszy ale na zakrętach lepiej trzyma się nawierzchni.
Jest moim zdaniem nie najgorzej aczkolwiek szerokie słupki boczne utrudniają obsewrcję drogi przy nagłych skrętach czy unikach, ale chyba coś za coś wszak w tych słupkach muszą się zmieścic kurtyny.
Samochód jest wtedy idelany dla kierowcy gdy wsiadając po raz pierszy nie musisz sie zastwnaić gdzie co jest i intuicyjnie to znajdujesz, ten własnie taki jest.
Nie wiem jak będzie latem , natomiast zimą nie mam zastrzeżeń.
Niektórzy zwolnnicy przereklamowanych i dotowanych przez niemieckiego podatnika samochodów uważają ze to jest własnie minus C5 - za dużo miejsca.
Uważam ze powinno być bardziej słychać silnik, czasami się łapię na tym ze na wolnych obrotach nie wiem czy już go odpaliłem , szum powietrza dopiero powyżej 120-130 km/h, uciążliwy szum czy tez swist pojawia się około 180 km /\h, jak jest dalekj nie wiem gdyż nie jechałem szybciej.
Jeżdżę tak 80% trasa , reszta miasto. Jak go docierałem palił około 6,4 litra, po 5 000 km zszedł poniżej 6 na 100. W tej chwili komputer pokazuje na całym dystansie 1200 km spalanie średnie 5,7 litra.
ZA tę kasę, 100 tys. złotych , wersją exlusive, max wypas, komfort i prestiż. Uważam ze idealnie.
Jak na razie nic mi się nie wydarzyło.
Nie wiem czy usterka jest to że serwis mi przetaczał tarcze hamulcowe , podobno wada dostawcy tarcz.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 136KM 100kW [l/100km]

5,7