Ocena kierowcy - Citroen CX II Hatchback

rise6@poczta.onet.pl, 16 lat temu
Silnik 2.5 GTi Turbo 168KM 124kW
Rok produkcji 1987
Citroen CX II Hatchback 2.5 GTi Turbo 168KM 124kW 1986-1992 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : 120km/h na garbach obok nowej vectry C ktora jechala 20 robi wrazenie bez szwanku dla auta jak i pasazerow. C6 C5 zupelnie inna klasa hydro. komputery kontroluja zbyt wiele aby dac ten komfort jazdy. DS moze miec jeszcze bardziej komfortowe zawieszenie niz CX
Silnik : czujnik spalania stukowego
Przeniesienie napędu : poleciala 2
Frajda Frajda Frajda. 7.7sek do 100 robi wrazenie nawet dzisiaj. klima skory pelna elektryka. Jest na co podrywac laski z klasa.
silnik turbo doladowany robi swoje pelny moment obrotyowy jest dostepny bardzo nisko. 3250 max moc silnika. Potwornie sie grzeje 12l plynu chlodzacego o czyms swiadczy i lepiej dbac o 2 chlodnice : ). ja osobiscie zamieniam intercooler na kwasowke.
siada 2 ze wzgledu na przeciazenia. ale przez caly okres produkcji skrzynia nie byla wymieniana wiec o czyms to swiadczy.
bez komentarza = D.
dla mnie ok nie widze problemow z tylnimi slupkami jak i wstecznym lusterkiem.
wszystko pod reka, nietuzinkowy wyglad ciagle sprawia ze ten samochod jest "swiezy" toyota, opel i inne niemieckie kibelwagony moga zapomniec o tej jakosci
nawiewy i ogrzewanie bez zarzutu nie wiem jak klima bo jeszcze jej nie nabilem
prestige ma wiecej miejsca z tylu. ale ja chcialem wyscogowke :D
silnik jest troche glosny ale mi to nie przeszkadza.zwalszcza ze montuje blow off´a
paliwo schodzi jak w odrzutowcu. ale cos za cos
powoli te samochody nabieraja na wratosci na cx-basis trzeba zaplacic za porzadnyu egzemplarz od 5000 - 25000 EURO
ciezko dostac nietypowe czesci. malo ludzi wie jak to naprawic. problem z dostepem do czesci informacji w necie tez nie zawiele

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 GTi Turbo 168KM 124kW [l/100km]

16,0