Ocena kierowcy - Citroen Evasion II

maciej, 15 lat temu
Silnik 2.0 Turbo 147KM 108kW
Rok produkcji 1999
Citroen Evasion II 2.0 Turbo 147KM 108kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Moc silnika. Niezawodność silnika, elektryki, komfort prowadzenia i jazdy. Evasion jest naprawdę godny polecenia. Jedynym mankamentem są ceny oryginalnych niektórych części. Chodź- zamienniki są wiele tańsze.
Jak na tej klasy auto, moje zdanie o nim jest bardzo dobre. Myślę że jak kto dba, tak ma. Jest bardzo komfortowe, typowo rodzinne auto nie na wyścigi, ale i tak się świetnie zbiera. Dał mnie i mojej rodzinie naprawdę dużo przyjemności podróżowania. Prędko się nie przesiądę do innego auta.
Jeżdżę nim ponad 2 lata i nie miałem i nie mam najmniejszego problemu z motorem. Jest bardzo elastyczny z doskonałym przyśpieszeniem jak na tak duże auto.
Skrzynia pracuje także bez problemowo, cicho i dosyć przyjemnie, ale dla mnie są troszkę za długie odległości przy zmianie biegów. Ale może być. Nie robi to problemu. Trzeba się przyzwyczaić.
Bardzo dobre wrażenie robi na mnie układ jezdny. Bardzo zwrotne auto. Bardzo dobrze i wygodnie się go prowadzi. Miękko i przyjemnie. Lepiej zdecydowanie od Galaxego czy Sharana które także miałem przyjemność prowadzić.
Nic dodać nic ująć. Doskonała z każdej strony.
Jak na takie duże i ciężkie auto z turbiną to powiem że i tak nieźle wypada. Chodź nie perfekcyjnie. No ale coś za coś.
Tu jest wszystko jak potrzeba. Zimą ciepło, latem climatronik działa jak należy. Szyby nie parują.
To największy plus. Większy w środku i wygodniejszy niż Galaxy, Alahambra, czy przereklamowany Sharan.
Tylko szum wiatru.
I tak dobrze jak na 2.0 Turbo. Po założeniu LPG sekwe. całkiem znośnie. Około 30\35zł na 100km po górkach Kotliny Kłodzkiej. Myślę że to niezły wynik.
Za takie auto cena jest rewelacyjna. Sporo tańszy od innych marek i to w lepszym roczniku.
Przyznam szczerze że miałem tylko jedną usterkę. Kierunkowskaz nie działał. Wymiana bezpiecznika i to wszystko.
Nigdy mnie nie zawiódł. Ani silnik, ani elektryka, ani zawieszenie.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Turbo 147KM 108kW [l/100km]

10,2