Ocena kierowcy - Citroen Grand C4 Picasso I

Micho, 14 lat temu
Silnik 1.6 HDi 109KM 80kW
Rok produkcji 2007
Citroen Grand C4 Picasso I 1.6 HDi 109KM 80kW 2006-2013 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ogromna przednia szyba oraz znakomite przeszklenie sprawia, że mamy wrażenie (i nie tylko) wielkiej przestrzeni. Duży bagażnik, dwa dodatkowe miejsca dające się rozłożyć i złożyć jednym pociągnięciem uchwytu, indywidualnie regulowane fotele drugiego rzędu.
Nowoczesne, oryginalne i komfortowe auto dla kilkuosobowej rodziny. Z tym silnikiem bardzo ekonomiczne. Bardzo bogate wyposażenie w posiadanej przeze mnie wersji Exclusive.
Silnik wystarczający do codziennej, spokojnej jazdy. Rzeczywiście mógłby mieć trochę więcej mocy.
Mechaniczna, elektronicznie sterowana, bardzo dobra do spokojnej jazdy.
Ok. choć trochę stuka na naszych dziurach
Super widoczność oraz ogromna przestrzeń.
Dla mnie wszystko na miejscu i w zasięgu ręki. Oczywiście trzeba trochę poczytać i się przyzwyczaić.
Dwustrefowa klimatyzacja jak na razie spisuje się doskonale.
Ogromna przestrzeń szczególnie z przodu. Pasażerowie drugiego rzędu również mają bardzo dużo miejsca. Trzeci rząd siedzeń trzeba traktować jak dodatkowe miejsca w razie awaryjnej potrzeby \"zapakowania\" dwóch kolejnych osób. Najlepiej niedużych :)
W aucie jest bardzo cicho. Zwłaszcza przy prędkosciach ponad 120 km/h w porównaniu do np. Renault Scenic jest zdecydowanie ciszej.
Uważam, że jak na swoje rozmiary i ciężar jest bardzo ekonomiczny
Biorąc pod uwagę cenę nowego auta postawiłbym na ocenę dobrą. Jeśli natomiast weźmiemy po uwagę rynek wtórny, to stosunek określił bym jako doskonały. (przynajmniej dotyczy to mojego przypadku zakupu Picasso)
Na razie wszsytko OK.
Przy 148 000 km wymiana łożyska oporowego sprzęgła. (wozem szarpało przy ruszaniu) Wg oświadczenia serwisu już raz ten element był wymieniany przez poprzedniego właściciela. Podobno część była nie najlepszej jakości i obecnie stosują wyrób innego producenta.
Citroen Grand C4 Picasso I