Ocena kierowcy - Citroen Grand C4 Picasso I

danbort@hot.pl, 14 lat temu
Silnik 1.6 HDi 109KM 80kW
Rok produkcji 2007
Citroen Grand C4 Picasso I 1.6 HDi 109KM 80kW 2006-2013 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wielka przestrzeń z przodu auta. Dobrze rozplanowana i odpowiedniej wielkości karoseria.
Komfortowe, super wyposażone (wersja Exclusive), ekonomiczne i jak na razie (odpukać) niezawodne.
Trochę za mało mocy (jak dla mnie) ale i tak jest lepiej niż można się spodziewać po tej pojemności i parametrach.
6 biegowa, mechaniczna, elektronicznie sterowana skrzynia biegów. Wymaga krótkiego okresu przyzwyczajenia się do jej pracy. Przy spokojnej jeździe spisuje się bardzo dobrze. W każdej chwili można przejąć sterowanie z trybu automatycznego i przy pomocy \"łopatek\" samodzielnie zmieniać przełożenia.
Komfortowo zestrojone zawieszenie. Trochę stuka na naszych wybojach.
Widoczność doskonała we wszystkich kierunkach. Ogromna przednia szyba i duże boczne powodują, że można się poczuć jak w szklanej kapsule. Prawdziwy VISIOVAN.
Wnętrze bardzo dobrze rozplanowane. Wszystko pod ręką. Jak dla mnie genialne rozwiązanie ze zgrupowanymi przyciskami sterującymi na środkowej - nieruchomej - części kierownicy.
Dwustrefowa klimatyzacja i panele sterujące nadmuchem dla pasażerów z tyłu. Cicho i wydajnie pracujący układ.
Mnóstwo miejsca zwłaszcza dla kierowcy i pasażera obok. Ogromna przednia szyba jest mocno wysunięta do przodu auta przez co ilość przestrzeni jest imponująca. Pasażerowie drugiego rzędu równiez nie mogą narzekać na brak miejsca. Ich fotele dają się przesuwać regulować w wielu płaszczyznach. Dwa - składane w podłodze bagażnika - fotele trzeciego rzędu nie są juz tak wygodne. Z uwagi na brak wystarczającego miejsca na nogi nadają się raczej dla niskich osób i na krótkich dystansach.
Według mojej oceny auto jest ciche. Zwłaszcza przy prędkościach powyżej 120 km/h jest dużo ciszej niż w innych autach tej klasy.
Biorąc pod uwagę cenę nowego auta (chyba ok. 120000 zł) to tanie nie jest.
Wszystko OK. Oczywiście nie mam na myśli żarówek :)
Poza wymianą łożyska oporowego (zużycie przebiegowe + słaba jakość części od zmienionego już producenta) nic się nie działo.

Citroen Grand C4 Picasso I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

Citroen Grand C4 Picasso I