Ocena kierowcy - Citroen Grand C4 Picasso II Grand Picasso Facelifting

Michał, 6 lat temu
Silnik 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
Rok produkcji 2016
Citroen Grand C4 Picasso II Grand Picasso Facelifting 2.0 BlueHDi 150KM 110kW 2016-2018 - Oceń swoje auto
Inne : auto samo w sobie jest genialne
Układ elektryczny : elekktryka czasem świruje, jak we Francuzie... :(
Grand jest fantastycznym samochodem rodzinnym. Dzieciaki go uwielbiają, Żona również :) Ma kilka drobiazgów, które irytują, ale to napiszę w odpowiednich polach. Generalnie polecam.
150 kucy dla tego pojazdu jest bardzo słusznym wyborem. Nieco kiepskie wyciszenie, ale porównując C4GP Shine do P308 1.6hdi Allure, to jest ciszej. Spalanie bardzo przyzwoite: 6.4l/100 km to dobry wynik. Przy spokojnej jeździe zejdziesz do 5,6 litra. Jazda do Chorwacji z 4 rowerami na dachu + załadowany po sufit da Ci spalanie w okolicach 8l/100 km
Nie jest idealnie. Parę razy zgrzytnęło, ale ogólnie dobrze. Zestopniowanie jest ok.
Dobrze trzyma się drogi. Zaczyna lekko myszkować przy wysokich prędkościach (kiepska nawierzchnia na odcinku autostradowym Wawa - Łódź i 140 km/h) lub przy silnym wietrze bocznym. W Niemczech raz dociągnąłem do 200, ale to już nie jest wygodna jazda. To nie ten typ samochodu.
przeszklenie robi swoje. Jest bdb. Czujniki zbliżeniowe i kamera cofania ułatwiają życie.
Tu nie jest idealnie. Panel dotykowy jest irytujący - jak go wygasisz i ruszysz głośność, to się znów zapala. Start&Stop jest też w panelu. Włączenie obiegu wewn. też w panelu :( Reszta jest super. Szkoda, że rdzeń kierownicy nie jest nieruchomy. Jeździłem kiedyś C5 z taką kierownicą i to było dla mnie bardzo ok. Wkurza brak otworów na siatkę grodziową. Wersja przed liftem to miała. Ta ma schowane i trzeba CIĄĆ (!?!) tapicerkę od specjalnych szablonów. Jak dla mnie debilizm.
Jest na 4+. Nawiewy ze słupków B są nieco zbyt głośne. Dobrze, że jeśli jedziesz bez pasażerów z tyłu, można je wyłączyć.
Duuużo miejsca i bardzo wygodne auto. Przejedziesz ponad 1000km i wysiadasz zrelaksowany. Funkcja masażu nie jest idealna, ale pomaga. Podnóżek u pasażera z przodu jest ukochanym dodatkiem żony i córki :). Osobne fotele z tyłu + regulacja kąta pochylenia oparcia dzieci też doceniają.
Tu jest ok. To nie limuzyna.
Póki co, jest ok.
Cennikowo 127 kPLN, ale są upusty. Jak dla mnie wybór znakomity.
Tak na 4 z minusem. Głupieje otwieranie i zamykanie klapy nogą. W deszczu głupieją klamki (dotyk otwiera / zamyka auto, bo kluczyk jest zbliżeniowy). Sam klucz czasem jest w kieszeni, ale auto, choć silnik ma włączony, to wyje, że klucza nie widzi >>> trzymaj z dala od komórek. To wkurza. Raz była laweta - nawalił przegląd zerowy, wypięła mi się blaszka sprężynująca trzymająca klocki przy tarczy. Auto miało wtedy pół roku i 12tkm przebiegu.
Mam nadzieję, że nie będzie. Z mocznikiem zimą nie miałem problemów (adblue).

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 BlueHDi 150KM 110kW [l/100km]

6,8
6,4
Dziennik kosztów dla Citroen Grand C4 Picasso II Grand Picasso Facelifting 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
5,8
Citroen Grand C4 Picasso II Grand Picasso Facelifting