Ocena kierowcy - Citroen Grand C4 Picasso II Grand Picasso

Mariusz, 4 lata temu
Silnik 1.6 e-HDi 114KM 84kW
Rok produkcji 2014
Citroen Grand C4 Picasso II Grand Picasso 1.6 e-HDi 114KM 84kW od 2013 - Oceń swoje auto
Silnik : obsługa silnika, bezawaryjność,spalanie..
Miało być na chwilę a jakoś nie możemy się rozstać :) Wersja Exclusive - i nietypowy dla tej wersji 1,6eHdi. Taki mi pasował, bo mało które auto w automacie pali na trasie 5,7l na setkę. Miasto max 7l. Duużo miejsca, mnóstwo gadżetów bardziej lub mniej przydatnych. Automat? generalnie półautomat MCP. Zmiana biegów z lekkim półsekundowym opóźnieniem mi nie przeszkadadza, a jeżdzi się wygodnie. Do tego ewentualna awaria skrzyni mało prawdopodobna. Przy 100tys wymieniłem sprzęgło - zaczęło ślizgać. Koszt jak w zwykłym aucie, demontaż skrzyni łatwy. Z awarii jedynie biksennon skrętny przy skręcie w prawo żarnik gasł. Generalnie zrobiłem tym autem 40tys km (nie jestem pierwszym właścicielem) i najchętniej zamienił bym na takie samo auto ale młodsze :) Polecam.
Rewelacyjny 1,6ehdi 8 zaworowy prosty jak budowa cepa, rozrząd (kompletny to wydatek około 250zł) wymieniać co 100tys km (zalecają podobno po 240tys o zgrozo) . Więc jednostka Super. Unikajcie za to silników 1,6VTi czyli benzynowych.To wynalazek z fuzji PSA-BMW. Rozrząd siada przy 100tys km a koszt łańcucha to około 2tys zł plus wymiana drugie tyle.
Mi pasuje. Zwykła skrzynia manualna z robotem który zmienia biegi. Awaria mało prawdopodobna (używana skrzynia na alledrogo 600-800zł więc się chyba nie psuje)
jak po sznurku :)
zero korozji
wszędzie dobrze widać. Dodatkowo w moim aucie mam kamerę 360 stopni.
wygodne fotele, przednie mam z masażem i podgrzewane.
W mojej wersji mam: nawiew na przód - standard, nawiew na drugi rząd (lawa i prawa strona) oraz nawiew na 3 rząd. Więc wypas.
5 osób jedzie super komfortowo. 2 ostatnie fotele - dorosły od bidy pojedzie - jak to mówią lepiej źle jechać niż dobrze iść :) trzeci rząd dla dzieci super.
przy 160km/h już leko głośno. Ale jeżdżę przeważnie z prędkością około 130-135km/h więc ok
Nic mnie negatywnie nie zaskoczyło.
Z takim wyposażeniem i tak komfortowego auta w takich małych pieniądzach trudno znaleźć.Mam na myśli fakt, że kupiłem to auto 3 letnie za 55tys zł
Tak jak pisałem. Coś czasem wyskoczy.
BRAK

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 e-HDi 114KM 84kW [l/100km]