Ocena kierowcy - Citroen Jumpy I

fhukwiecien@interia.pl, 15 lat temu
Silnik 2.0 TD 94KM 69kW
Rok produkcji 2000
Citroen Jumpy I 2.0 TD 94KM 69kW 1994-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Koło pasowe to chyba jedyna większa wada tego silnika.
Super autko dla osoby ceniącej wygląd i komfort podróżowania. Jak na razie najwygodniejszy samochód poza Xantią jaki miałem (a miałem Renault Megane, Seat Ibiza, Citroen Xantia, Honda Civic i VW Caddy). No i pełen ocynk więc rdzy się nie boi :)
Moim zdaniem jedna z największych zalet tego auta. Nie jest to samochód do wyścigów i 95KM/215nm w zupełności wystarczają. Doskonale ciągnie od dołu, nie ma takiej turbo dziury jak 1.9TDI. Na dodatek jest bardzo cichy (jak na diesel\'a), nie wprowadza całego samochodu w drgania. VMAX 150km/h (wersja LONG 1450kg).
Długie skoki lewarka, średnia precyzja. Po tysiącu kilometrów wcale to nie przeszkadza. Ogólnie jest OK.
Komfort samochodu osobowego w dostawczaku :) Rewelacyjne zawieszenie doskonale tłumi wszelakie nierówności. Mam szerokie opony (205/65/15) ale nawet na nich nie pływa w koleinach. Na pusto tył trochę podskakuje.
Po przesiadce z małego Caddy myślałem że będzie dużo gorzej, jednak myliłem się. Widać doskonale wszystko dookoła samochodu, super lusterka boczne. Może przeszkadza trochę przednia szyba bo jak się dojedzie za blisko to świateł to trzeba się nachylać żeby je zobaczyć :)
Żeby ustawić radio czy nawiew trzeba się pochylać do przodu. Duży minus. Pozycja za kierownicą wzorowa.
Prawdziwa rewelacja. Po włączeniu nawiewu na szybę odparowuje ona w maksimum 30s, podobnie jak szyby boczne. Płynna regulacja siły nawiewu. Bardzo dobry nawiew na nogi. Przy temperaturach ~2C ciepłe powietrze zaczyna lecieć po ~2km. Ja mam jednak ogrzewanie postojowe (Webasto) więc zima mi nie straszna :)
Kierowca może jechać 500km i nawet nie czuje że siedział w samochodzie. Super pozycja za kierownicą. Pasażer ma nie ciekawie, siedzi za blisko drzwi, nie może wyprostować nóg.
Dopiero >120km/h słychać szum wiatru i zaczyna przeszkadzać dźwięk silnika (wina krótkich przełożeń skrzyni ale przecież to dostawczak). Do 110km/h jest cicho. To zasługa doskonale zaprojektowanej przegrody (nie słychać nawet jak pada deszcz, w poprzednim samochodzie przy mocnej ulewie nie dało się rozmawiać wewnątrz).
Jak na te gabaryty i masę pojazdu jest super. Średnio spala 6l bez obciążenia przy jeździe do 100km/h.
Za cenę 15 letniego VW Transportera z mułowatym diesel\'em dostajesz 8 letniego Citroena z nowoczesnym silnikiem HDI i bogatym wyposażeniem. To jest zupełnie inna klasa samochodów.
Zrobiłem nim dopiero 2000km więc nie wypowiem się w tej kwestii.
Zrobiłem nim dopiero 2000km więc nie wypowiem się w tej kwestii.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TD 94KM 69kW [l/100km]

6,3