Ocena kierowcy - Citroen Nemo Van

Zadowolony, 6 lat temu
Rok produkcji 2009
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Citroen Nemo Van 1.4 75KM 55kW 2008-2015 - Oceń swoje auto
Inne : Miejsca w szoferce jest sporo , fotele przyzwoite.
Zwrotny samochodzik do lekkiej roboty. Miły dla oka,w miarę wygodny. Kupiłem go z myślą o zatłoczonym mieście i trafiłem z nim w 10tkę.
Mam przejechane prawie 90tyś, bez awarii i najmniejszych wpadek. Nie katuje samochodu ale 75 koni to niewiele by się ścigać. Do miasta idealnie. Spalanie akceptowalne.
Wajcha ciężko chodzi, czasami na dwa razy trzeba wbijać wsteczny. Sama skrzynie znośna, trzeba się namachać jadąc pod górkę za jakimś żółwiem bo na 4 nie wyjedziesz.
Twarde zawieszenie - ale ja takie lubię , nie buja, troszkę skacze bo ma długość taczek bez rączek.
To dostawczak, tu nie ma widoczności. Lusterka duże, jak uszy słonia a samochód krótki . Ja nie mam problemów. Zamontowane czujniki cofania pomagają.
Wszędzie blisko i na miejscu. Po 8 latach eksploatacji szoferka wygląda jak by nie miała nawet roku. Materiały bardzo odporne, ale zaznaczam ja dbam...
Mała kabina to szybko się nagrzewa i szybka schładza. Klima działa bezawaryjnie.
Jestem wysoki i ciężki, bałem się jak będzie bo decyzję zakupu podejmowałem na szybko. Fotel kierowcy mam regulowany w 4 płaszczyznach, mieszczę się i nie męczę a to plus dla małego samochodu, który służy jako warsztat.
W mieście elegancko, na trasie od 90 już pogadać i radia posłuchać w jednym czasie jest ciężko. To malutki silniczek , trzeba go wkręcić by ruszył a wtedy lubi pokrzyczeć.
Samochód kupiłem by zarabiał i kosztował jak najmniej przy eksploatacji. Dobrze wybrałem. Mam klimę, podgrzewane lusterka, centralny zamek, radio fabryczne - 8 lat i wszystko działa.
Za takie wyposażenie jakie mam to spoko cena. Nie kupowałem samochodu by po 3 latach go sprzedać, wybrałem wszystko co było w opcji na już.
Nie katuję samochodu, wiem co mam. Nigdy mnie nie zawiódł. Bardzo wdzięczna "rybka"
Oryginalne klocki były z biedronki na wagę.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 75KM 55kW [l/100km]

8,3