Szukaj

Informacje o Citroen Nemo

Lata produkcji: 2008 – 2015
Segment: Dostawcze
Model należący do klasy kombivanów (segment K) produkowany od 2007 roku (w Polsce dostępny od roku 2008). W ofercie Citroena Nemo zajął miejsce obok większego modelu Berlingo, stając się najmniejszym autem dostawczym francuskiej marki. Samochód jest wspólnym projektem koncernu PSA, do którego należą Citroen i Peugeot oraz Fiata. Efektem tej współpracy są trzy bliźniacze modele: Nemo, Peugeot Bipper oraz Fiat Fiorino III. W 2009 Nemo został wyróżniony tytułem Van of the Year. Dostępny również w 7-osobowej wersji Multispace.
czytaj więcej
Powagosław
Można mieć pretensje do producenta tego auta i jego dwóch bliźniaków, że w związku z oszczędnościami różnią się praktycznie tylko znaczkiem marki. Ale gdy głównym kryterium kupującego jest cena, nie ma o czym mówić. Tym bardziej, że Nemo wygląda całkiem atrakcyjnie. ~Powagosław
Luzacjusz
Teraz już wiemy, gdzie jest Nemo. Ostatnio widziano go, jak krążył między Francją i Włochami pod imieniem Fiatroen. Nie jest to auto dla indywidualistów, ale gdyby każdy nim był, Bóg jeden wie, czym byśmy jeździli. Wystarczy, że Nemo jest wystarczająco ładny. ~Luzacjusz

Citroen Nemo – wybierz wersję

Pokaż wersję z silnikiem:
Wyszukiwarka samochodów
Wyszukiwarka samochodów

Ty wybierasz

To Ty określasz swoje potrzeby! Począwszy od sposobu użytkowania samochodu do ustalonego przez Ciebie budżetu.

Auta nowe i używane

Szukasz auta nowego? A może używanego? W naszej bazie znajdziesz wiele atrakcyjnych ogłoszeń!

Największa baza wiedzy o autach

Znajdź swój wymarzony model, a my podamy Ci wszystkie najważniejsze informacje o nim. Poznasz wady i zalety, obejrzysz testy.

Kontakt z dealerem / właścicielem

Wiesz już, który samochód kupić? Dzięki nam bez problemu skontaktujesz się z dealerem lub właścicielem wybranego auta.

"Wyszukiwarka to potężne narzędzie, dzięki któremu znalazłem wymarzone auto! Zgromadzone tu informacje o danym samochodzie pomogły mi poznać jego mocne i słabe strony. Oferta przedstawiona przez dealera też była bardzo atrakcyjna."

~ Tomek

Oceny Citroen Nemo

Liczba ocen: 22
Ogólna ocena
3,6 /5 Średnia dla segmentu 3,8
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(59%)

Zalety

+ Karoseria + Widoczność + Ergonomia

Wady

- Łatwość utrzymania (pod względem kosztów) - Bezawaryjność (poważne usterki) - Całokształt

Wybrane oceny

3,1
~Argus
Van 1.4 HDI 70KM 51kW
Citroen Nemo
Takiego szajsu jak teraz, podkreślam teraz, robi Cytryna to świat nie widział. Mamy w pracy nispełna 2letnie NEMO HDI. Jak są przymrozki to zamarzają linki zmiany biegów, tak, że nie idzie nic zmienić (2xlaweta). Po półtora roku rozsypała sie skrzynia biegów (laweta)(szczęście, że jaeszcze na gwarancji bo wymiana kosztowała 17 tyś zł). No i najlepszy hit. W półtorarocznym samochodzie zaczął złazić lakier z progów w pobliżu przednich kół i pojawiła się rdza. Serwis oczywiście próbował wmówić, że to nasza wina, bo jeździmy jak jest mokro i jak sypią sól i że ziarnek piasku i kamyczków nie omijamy, a poza tym to normalne zużycie eksploatacyjne. Dopiero po półrocznej walce z Citroen Polska, zgodzili się to pomalować ale to \"w drodze wyjątku\". Aha po około roku od kupna wymieniali łożyska w kolumnach McPersona bo zaczęły trzeszczeć. Naprawdę ostrzegam przed kupnem tego tworu (podobne cyrki są z Fiatem Fiorino bo to ta sama fabryka w Turcji tylko różnią się emblematami).
4,6
~Marek K.
Combi 1.4 HDI 70KM 51kW
Citroen Nemo
Lubię proste auta bez zbędnych bajerów typu wyświetlacze dotykowe, asystenci pasa ruchu itd. Dodatkowo cenię sobie funkcjonalność przedkładaną nad walory doceniane przez ludzi lubiących szpan. Biorąc pod uwagę oba te czynniki, oceniam samochód bardzo dobrze. Kiedy za jakiś czas przyjdzie mi się z nim rozstać, nie będzie to przyjemna chwila. Szkoda, że ten model nie jest już produkowany. Tyle.
3,8
~Łukasz
Combi 1.4 HDI 70KM 51kW
Citroen Nemo
Daje radę. Samochód jeździ i zasadniczo się nie psuje. Znakomita widoczność przez szyby i w lusterkach. Polecam zwłaszcza bardzo wysokim osobom. Ważne: w naszych warunkach zimowych PRAKTYCZNIE NIE RDZEWIEJE :D

Raporty spalania Citroen Nemo

Liczba raportów: 36
Średnie spalanie dla Citroen Nemo
8,5 – 8,7
l/100 km
5,6 – 5,7
l/100 km
Zobacz wszystkie raporty spalania

Wybrane raporty spalania

5,8
Van 1.4 HDI 70KM 51kW
Citroen Nemo
Krótko spalanie pozamniejskie na autostradzie po przejechanych 1000km i średniej prędkości 103km/h spalanie 4.6l/100 warunki pogodowe były super i bez wietrzenie Ta sama trasa 1000km prędkości 102km/h spalanie 6.4l/100 warunki pogodowe były słabe i silny wiatr. najlepsza prędkość na trasie to 120/130km/h w miarę cicha praca i ekonomiczna co do prędkości po przekroczeniu bariery 140km/h dziura wbaku 7.5l/100 i więcej. Spalanie miejskie w małym mieście krótkie odcinki niedogrzany silnik spalanie wysokie 7.2 po rozgrzaniu silnika 6.0 w większym mieście np. Trójmiasto 5.5 l/100 Na trasie drogami w kraju poza autostradami spalanie 4.3l/100 niskie prędkości do 100km/h najlepszy wynik spalania co do prędkości auta Wyniki podaje z 10000 tys. Km. Robione kilka razy na tej samej trasie przy mało ociazonym aucie średni ładunek 300 kilo
5,2
Van 1.4 HDI 70KM 51kW
Citroen Nemo
Auto moje jest dość eksploatowane jednak myślę że ma niskie koszty utrzymania, do tej pory przeglądy średnia 850 zł co 30 tyś, wymiana szczęk przód, drążki stabilizatora, końcówki drążka kierow. (gwarancja)
5,8
Combi 1.4 HDI 70KM 51kW
Citroen Nemo
5.6 do6,5 l/100km. Przy zakupie o ile pamiętam informowano mnie, że wymiana oleju po 30 tys. km. Pierwszą wymianę zrobiłem po 30 drugą po 60, trzecią po 80 tys. km. Być może ktoś mnie skrytykuje, że co 30 tys robię wymianę oleju, ale auto jeździ i korzysta z niego kilka osób w mojej firmie. Nigdy nie zawiodło.
Citroen Nemo