Ocena kierowcy - Citroen Saxo

wbdb, 15 lat temu
Silnik 1.1 i 54KM 40kW
Rok produkcji 1999
Citroen Saxo 1.1 i 54KM 40kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : Miałem okazję wieźć kumpla co ma Punto 1.1 jak wyprzedzałem to powiedział, że moja Cytryna to torpeda w porównaniu do jego samochodu. Daje radę i mało pali. Wymieniam tylko olej i w drogę.
Układ elektryczny : Czasami \"coś\" daje znać o sobie w desce rozdzielczej. Elektryk powiedział, że szkoda szukać przyczyny (za duże koszty) Jak mam AC to się nie martwię.
Zawieszenie : Powiem tak - Polskie drogi
Ogólnie zadowolony i to bardzo. Kupiłem go jak miał 7 lat i 90 tys. przebiegu. W dwa lata zrobiłem 70 tys. km. Nigdy nie stanął na drodze. W międzyczasie robiłem zawieszenie z przodu, wymieniłem akumulator i tłumik, ale to chyba normalne przy wieku i intensywności eksploatowania.
łatwo się kręci i mało pali.
chodzi dobrze i jest elastyczna (jak dla mnie) chociaż czasami ma swoje \"humory\"
dobre chociaż jak to we francuzach może troszkę za miękkie
mnie wystarcza
trzeba przywyknąć do klaksonu (jak to w Cytrynach) a tak wszystko OK. Przed pierwszą jazdą każdym samochodem sprawdzam gdzie co i jak.
Dobrze grzeje. Nawiewa też chociaż na 3 może troszeczkę za bardzo warczy.
Przy moich 172cm wzrostu w zupełności wystarcza. Czasami jak kumpel się ze mną zabiera a ma 2m to wygląda jakby wsiadł do Malucha, ale mówi, że mu wygodnie. A często się zabiera i tłuczemy sporo kilometrów. W 5 osób też da się jechać, ale najlepiej jak 4 osoby są w środku. Luzu może nie ma, ale ciasno też nie jest.
Jak to w samochodzie. Warczeć musi. Jak nic nie słychać to znaczy, że się popsuł. Radia można posłuchać i porozmawiać.
Jak dla mnie doskonale. Do pracy mam 20 km. Tankuję co dwa tygodnie do pełna i wystarczy.
Dobre autko za rozsądną cenę. Trzeba tylko uważać na tylne zawieszenie przy kupnie.
czasami coś tam nie tak, ale jak się pojawi tak szybko się samo naprawi. nic nie robię.
Jeszcze mnie nie zawiódł. Jak wyczuwam, że coś się dzieje to wstawiam do mechanika. sprawdzi, ewentualnie naprawi (tanio - części i robocizna). Zadowolony.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 i 54KM 40kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Citroen Saxo 1.1 i 54KM 40kW