Ocena kierowcy - Citroen Saxo

Rok produkcji 1996
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Citroen Saxo 1.1 i 60KM 44kW 1998-2004 - Oceń swoje auto
Inne
Ogólnie jest OK. Wiadomo że ocena nie może byc na 5, bo to małe autko do jazdy po mieście i nie mozna się cudów spodziewac, jak niektórzy by chcieli. Kupiłem go w 2003 z przebiegiem 50 000 i jeżdżę do teraz, to już 7 lat, czas leci. W pierwszej trasie pękła rura zaraz za katalizatorem (straszny chałas :), myślałem że to auto to mina, ale spawacz załatał i po klopocie. Na prawdę jak na auto w tej klasie - super, jeśli pochodzi z pewnego źródła i poprzedni własciciel w miare dbał o niego (tzn. wymieniał olej i inne eksploatacyjne rzeczy) to z czystym sumieniem moge polecic. Zawiódl mnie tylko raz w trasie, padła 10 letnia chłodnica w zimie, miała prawo. Wtedy miałem pierwszy kontakt z serwisem w Rzeszowie, niepolecam dla aut w tym wieku, zobaczycie piękny uśmiech i usłyszycie, między wierszami, spie.....j. Niestety dopiero po jakims czasie sobie to uświadomiłem :) widac niezbyt rozgarniętym, ale chlodnice wymienili, po 12 godzinach i jak ją sobie zamówiłem osobiście:) i korek podobno niepasował na początku, a później tak, dziwne, prawda ;). Była jeszcze wymiana tylnej belki 1000 zł, ale to podobno norma, rozrząd i pompa wody jaieś 600zł, ale to się w każdym aucie wymienia. I niedawno jakies tam lączniki i jecze coś w zawieszeniu, jakies 500 zł, o klockach i tarczach nie będę pisał, bo to tak jakbym narzekał że musze tankowac. Jeszcze się z rok temu bąble na progach pokazały, ale blacharz wyskrobał, pomalował i śladu nie ma (350 zł, chyba mnie troche skubną :), poza tym żadnej rdzy nie ma, choc auto cały czas stoi pod chmurką. Pali w największe mrozy, choc akumulatora nie wymieniałem jeszcze, a jak było wcześniej to nie wiem. Myśle że jak na 7 lat użytkowania (a ma 13) to niewiele można mu zarzucic. Pozdrawiam innych, mam nadzieje że zadowolonych, użytkowników cytryn Saxo.
Żadnych usterek
Trche skrzypi, ale ma już swoje lata.
OK
Grzeje dobrze i szybko w zimie.
To nie Maybach
Wiesz że jedziesz :)