Ocena kierowcy - Citroen Saxo

szymon, 17 lat temu
Silnik 1.6 VTS 118KM 87kW
Rok produkcji 2000
Citroen Saxo 1.6 VTS 118KM 87kW 1996-2004 - Oceń swoje auto
auto godne polecenia ale chyba tylko w wersji VTS
mam Saxo 1.6 16V VTS. Auto z tym silnikiem to rewelacja. o-100km/h 7,5s. jest nie zwykle elastyczny. v-max z jaką jechałem to 215km/h. kultura pracy wzorowa. auto pali od 6,5l w trasie do 10l w mieście.
jest ok bo samochód ma dopiero przejechane 40tyś km. choć przyznam szczeże że rewelacji nie ma.
Auto w tej werski posiada sztywne i lekko obniżone zawieszenie. mało który seryjnie produkowany samochód zapewnia tak fantastyczne trzym,anie się drogi. problem występuje tylko w koleinach-samochód strasznie myszkuje. Bardzo duże tarcze powodują ze auto potrafi się zatrzymać ze 100km/h na odcinku do 36m.
dla mnie ok
ok
mam klimę więc super.
ok
Saxo vts jest b. dobrze wyciszony ale trzeba pamietać ze w tej klasie nie było to nigdy proorytetem
trasa-od 6,5 do 8 miasto od 8 do 11, wszystko zależy od kierowcy. 120 km trzeba w końcu czymś nakarmić.
Geberalnie saxo są tanie ale VTS-yt już nie koniecznie. Trzeba szukać takiego samochodu ale tylko w dobrym stanie.
jak to bywa w autach koncernu PSA problemem jest zawieszemnie. mi przy 36tyś zaczął stukać łącznik stabilizatora. mam przejechabe 41 i jeszcze go nie wymieniłe.
narazie brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 VTS 118KM 87kW [l/100km]