Ocena kierowcy - Citroen Saxo

Silnik 1.5 D 57KM 42kW
Rok produkcji 2000
Citroen Saxo 1.5 D 57KM 42kW 1996-2004 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : bardzo wygodne zawieszenie. Typowo francuskie
idealne auto na dzisiejsze czasy:) w miarę tanie części i niski koszt utrzymania :) i tani w zakupie:)
bardzo oszczędny silnik. Wydaje sie że jest słąby. Ale jak na taki samochodzik wystarczająco by w miarę szybko(porównuje do wersjii 1.0) sie rozpędzić do tych 120 i jechać sobie spokojnie trasą :)
bardzo dobra skrzynia. piątka mogła by być troszkę dłuższa żeby przy 120 - 130 było 3tys obrotów :) ale i tak jest dobrze:)
autko prowadzi sie rewelacyjnie :D !! krótki rozstaw osi i precyzyjny ukłąd kierowniczy robią swoje :) tylna belka jest zdecydowanie za miękka :( bo wsiada na tył 2 osoby i siedzi na odbojach a belka jest w tej chwili podniesiona do góry. można zastosować twardsze amortyzatory wtedy było by idealnie.
widoczność jak na autko miejskie dobra :) Wąskie słópki dają bardzo dobrą widoczność do przodu. Do tyłu nie koniecznie ale i tak jest dobrze.
wszystko jest na swoim miejscu. niestety mam wersje z 2 poduszkami i nie mam żadnego schowku :( tylko tyle co w boczkach drzwi.
nie mam klimatyzacjii ale ogrzewanie jest idealne. Wystarczy przejechać kilka kilometrów i we wnętrzu jest bardzo cieplutko. szkoda tylko ze nie ma obiegu wewnętrznego.
nie jest to duży samochód. ale jest wygodnie miękkie fotele. z tyłu są miejsca dla trzech osób ale ciężko tam jest jechać w trzy osoby.
jest dobrze. Wydech słychać głośniej dopiero powyżej 3.5tys obrotów silnika. powyżej 120 km/h jest już głośno ale jak na takie stare autko to nie ma na co narzekać.
Nie ma sie co oszukiwać. kupiłem ten samochód ze względu na spalanie. Jest wręcz idealne. Na trasie potrafi zejść do 3.5l na 100 km!!! który dzisiejszy samochód to potrafi. ?? :) w mieście \"Radom\" maxymalne spalanie jakie osiągnął to 5 l na 100 km średnio pali 4 l na 100 km :) Naprawde jeśli ktoś szuka samochodu ekonomicznego do miasta :) POLECAM !!!
w cenie do 5 tys zł można kupić naprawde dobry egzemplarz z małym przebiegiem :) ale radze unikać aut z przebiegiem powyżej 250 tys :) te silniki wytrzymują do 500 tys km ale powyżej tego przebiegu silniki zaczynają brać olej i pobierać więcej oleju napędowego.
auto jest małe. nie ma zbyt dużo elektroniki więc nie ma sie co psuć. :) jedynie co to żarówki sie przepalą ale to sie nie liczy :)
Poważnych usterek nie odnotowałem. Największą była utrata końcowego wydechu. :) :D ale to z mojej winy gdyż powinien być wymieniony od razu :) (cały zardzewiały :) Takto na samochodzie zerowe ślady rdzy :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 D 57KM 42kW [l/100km]

4,1