Ocena kierowcy - Citroen Saxo

Wojtek, 7 lat temu
Silnik 1.5 D 57KM 42kW
Rok produkcji 2001
Citroen Saxo 1.5 D 57KM 42kW 1996-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Przestarzała technologia :) Zero dymu, bardzo małe spalanie, brak wrażliwości na jakość paliwa.
Małe auto do jeżdzenia w 1-2 osoby dla myślących ludzi a nie szpanerów. Dla mnie bomba
Jeżdzi na wszystkim, pali 4l/100km na trasie, wystarczający do tego samochodu. Nic się nie psuje. Przy minus 30 stopni zapalał z trudem ale odpalił. potem okazało się, że 1 świeca żarowa jakoś działała, reszta w ogóle. Z nowymi świecami odpala z miejsca.
Doskonała do miasta, na trase brakuje 6 biegu albo po prostu ogólnie dłuższych biegów.
Nie wymagajmy cudów od małego samochodzika. Prowadzi się dobrze jeśli nie jedzie się za szybko. Do jazdy 100km/h w sam raz.
Jest OK.
Może przydałaby się regulacja lepsza siedzień. Mi nie przeszkadza
Grzanie idealnie działa jak tylko da się silnikowi rozgrzać. minut 30 stopni to żaden problem.
Dobrze jak na samochód tej klasy. Tył dla małych osób. Przód świetnie.
Jest dużo hałasu przy większych prędkościach.
Ja jeżdze 50000km/rok głównie w trasie. W tej chwili nie kombinuje i kupuje normalne paliwo ze stacji - nie opłaca się co innego, szczególnie że idzie w koszty. Ale "przestarzały" system wtrysku boscha działa na wszystkim o czym wiem od znajomego z identycznym samochodem.
Kupiłem go za 3600. włożyłem po kupnie na starcie ok 1000zł na to co trzeba. Potem łącznie jakieś 500zł na nowe świece i drobne awarie wynikające z wieku. Jeżdze głównie na trasie ale jest 10-15% miasta i mieszcze się w 4l. Raz było że przejechałem cały bak po mieście i wyszło 4.4 Jeżdzenie bezmyślne wyjdzie i tak pewnie mniej niż 6.
Drobne awarie co miałem to linka od gazu i sprzęgła się urwała, rozciągnęła od hamulca ręcznego, i styki od akumulatora były skorodowane i mi prąd odłączało, jak poprawiłem jest OK.
Nie było żadnej po przejechaniu 55000km

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 D 57KM 42kW [l/100km]