Ocena kierowcy - Citroen Xantia I Kombi

admin@mariuszpapa.com, 14 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 132KM 97kW
Rok produkcji 1996
Citroen Xantia I Kombi 2.0 i 16V 132KM 97kW 1995-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik to rewelka jak napisałem wcześniej burakowozy zostają 3 zakrety za nami
Układ elektryczny : Żaróweczki ach te żaróweczki w przyciskach i już
Jestem wręcz zdumiony takimi osiągami tego silnika lubię szybkość i przyśpieszenie i pomimo 300 kkm ten silnik nadal ma nadwyżkę mocy i super elastyczność. Na 5 biegu spokojnie i bez szarpań przyśpiesza od 55 na trasie można zapomnieć o zmianie biegów.
Wczęśniej miałem automaty i trochę to inaczej, dzwignia biegów chodzi jak nóż po maśle i można mieć wrażenie jak by wodziki w skrz`yni się wyrobiły ale pamiętam w Cx tak samo było. z wybieraniem biegów nie ma najmniejszego problemu. Sprzedwaca zapewniał mnie że 300 kkm przebiegu to oryginalny przebieg to powiem wam że teraz delikatnie słychać 2 i 3 bieg tzn jakieś łożyska a poza tym NIC !!!!
Jak na 10 lat w kraju o wielkich ambicjach na autostrady i nic poza tym zawieszenie jest OK. nie jest to klasa CX w którym nie czuło się zupełnie zadnych dziur i auto dosłownie płynęło lecz jestem mile zaskoczonym . Zawieszenie daje kontakt z jezdnią i jakiekolwiek przechyły czy też nierówności nas zupełnie nie drażnią. mam wersje z hydroactiv i pozwalam sobie na odrobinę szaleństwa. Wcześniej Pontiaciem w ostry zakręt na którym jest ograniczenie do 40 km wchodziłem 85 Xantia (mam kombi) wchodzi 120 wychodzi 130 i nie wypada z pasa jezdni na przeciwny. Burakowozy kilka razy spróbowały się z moją Xantią lecz tylko spróbowały i nic im nie wyszło.
Jako że zawsze jeździłem duzymi autami xantia nie sprawia mi kłopotu nawet moja zona która jest niższa niż ja powiedziała \"masz fajny wózek mężu\" czyli jest OK.
Ergonomia i Xantia to tak jakby Picasso malował kolorowo ale używając tylko czarnego i białego
Dla mnie rewelka w Pontonie super zimno albo super gorąco tutaj jak ustawię ze ma być ciepło jest ciepło. Jak włącze kilme to przyjemnie chłodzi.
No cóż Mam wrażenie że projektowaniem wnętrza zajeli sie uczniowie z gimnazjum o wzroście 160 i bez brzuszka.
Jak na tą klasę auta to dobrze do 130 jest cicho i mozna rozmawiać. poważne chałasy powyżej 150 i tak zostaje do końca czyli do 195 km więcej nie udalo mi sie rozwinąć nie zeby nie było mocy tylko miejsca do rozpedzenia.
Jeżeli chcesz mieć ekonomiczny samochód to kup sobie diesla 1,4 i zamontuj na dach zagiel. Ja lubię jeździć szybko i srednie spalanie na poziomie 11,5 ltra uważam za dobry. Kiedyś miałem z wypożyczalni Primiere 2,0 l o mocy 120 KM i spaliła 10,5. Moja Xantia ma ponad 130KM i znacznie lepiej się nia jeździ niż Primerą. kupiłem Xantie za 2900 z full opcją na tamte czasy. Klima ,AIR bag, CZ,kombi itd.itd. I już jestem z niej zadowolony
Za 2900 pln to jest super za auto z takim wyposażeniem mówie działającym nadal.
Citroen Xantia I Kombi