Ocena kierowcy - Citroen Xantia I Kombi

miśku, 14 lat temu
Silnik 2.1 TD 12V 109KM 80kW
Rok produkcji 1998
Citroen Xantia I Kombi 2.1 TD 12V 109KM 80kW 1996-1998 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : nie takie straszne jak je malują
na początku chcialbym zakomunikować ze posiadam xantie drugiej generacji! ze względu na to że brak jest opcji do określenia mojego modelu w X2 napisałem tutaj. auto bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło dosłownie wszystkim. bałem się tego auta. każdy w koło tylko gadał nie kupuj bo części drogie, bo się psuje. gówno prawda!!! przekonałem się o tym jak poczytałem opinie na temat xantii na tej stronie oraz poczytałem trochę na forum. a teraz sam tego doświadczam na co dzień po zakupie tego auta. zawieszenie hydrauliczne to wielki plus tego auta i wszystkie mity na jego temat są nie prawdziwe. utrzymanie tego zawieszenie jest równe a nawet tańsze od kosztów zwykłego zawieszenia. większośc rzeczy przy nim mozna wykonać samemu. mało mechaników od hydro??!! prawda jest taka że mechanicy nie chcą się bawić koło tego zawieszenia i wolą rozsiewać plotki że hydro jest bee. nawet narzedzi odpowiednich nie mają bo i po co jak im wystarczy młotek i przecinak bo do niemieckich aut wystarczy. ci wszyscy wielcy mechanicy są jak zwykli ludzie - boją sie tego dotknąc bo uważają ze zepsują. auto jest ładne, komfortowe, wygodne i za nie duże pieniądze można je nabyć. polecam je każdemu. to auto sie inne niż wszystkie, jest ich mało, wyróżnia sie na parkingu i do tego nie kusi złodzieji. kazdy kto jechał ze mną xantią był mile zaskoczony wygodą, komfortem, wyposażeniem i ceną, zwłaszcza ceną.
silnik w sam raz do tego auta. ładnie sie zbiera i jest mało awaryjny.
jak dla mnie dobra. chyba trzeba będzie wymienić w niej olej bo biegi ciężej zaczynają wchodzić. drążek zmiany biegów mógłby być trochę krótszy.
tu jest super. auto się klei drogi. wspomaganie lekko chodzi.
kombi więc mogą być problemy. z tyłu mała szyba więc trochę gożej i trzeba z początku uważać.
wszystko na swoim miejscu, nic nie trzeba szukać. trochę mało schowków a szczególnie schowek pasażera jest mały.
klima i wszystko jasne. nawet na samym nawiewie auto szybko się nagrzewa i chłodzi. równie szybko uzyskuje się żądaną temperaturę. suwaki od sterowania nie pasują do tego auta ale są poręczne. szkoda ze nie było klimatronica - to jedna z wad tego auta.
to kombi więc nikt nie nażeka na ilośc miejsca. kazdy może się wygodnie rozsiąść nie ważne czy siedzi z przodu czy z tyłu.
czy to diesel??? ile razy już słyszałem to pytanie podczas ruszania z kopyta albo gdy zajeżdżałem na stacje i sięgałem po pistolet z ON. kazdy kto jechał ze mną był zaskoczony ze jest tak cicho w środku jak na diesla. ja też bylem zaskoczony na początku:).
tutaj daje ocene 3, ponieważ pomimo tego że jest dobry dostęp do części, mozna je tanio nabyć to ktoś kto nie chce albo nie umie czegoś zrobić przy hydro może mieć problem bo nie ma wykwalifikowanych mechaników na miejscu, a ASO lepiej omijać szerokim łukiem bo ceny za usługi to chyba z kosmosu biorą.ale jak ktoś znajdzie mechanika dobrego to nie ma problemu i naprawy są tanie. po za tym większość rzeczy można zrobić samemu. spalanie to chyba jedyny minus tego silnika. ale też nie ma się co dziwić patrząc na rozmiary i wagę auta oraz pojemność silnika.
cena to jednocześnie plus i minus tego auta. plus bo za nie duze pieniądze dostajemy wygodne, komfortowe, duże, ładowne, z bardzo dobrym wyposażeniem i nie tak stare auto. za passata z tego samego roku i silnikiem diesla trzeba dać z 20 tys i to nie otrzymamy tego co w xantii którą kupi za 10 tys. no a minus to że jak by się ktoś chciał pożegnać z xantią dostanie za nią śmieszne pieniądze pomimo że moim zdaniem jest lepsze od passta b5 czy audi a4, ale z powodu mitów o hydro traci na wartości.
jest ich pare ale mało uciążliwych. są one pozostałością po poprzednim włascicielu np niedziałająca tylna wycieraczka czy brak świateł wstecznych. ale za mojego uzytkowania nić sie nie dzieje.
na razie brak i mam nadzieję że tak zostanie. po za tym ma z krótko to auto żeby coś więcej powiedzieć.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.1 TD 12V 109KM 80kW [l/100km]

Citroen Xantia I Kombi