Lista ocen Citroen Xantia I Liftback 1.8 i 101KM 74kW 1993-1998 (37) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 50 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~miroslaw998
Liftback 1.8 i 101KM 74kW
Ocena \"tylko\" dobrze.Powód?Zmęczenie materiału.Zaliczam sie raczej do doświadczonych kierowców,jednak z takim przypadkiem spotkałem się po raz pierwszy.Księżna to taki twór że jak nie działa pompa LHM to w zasadzie poza silnikiem nie działa nic!Pękła mi śruba w głowiczce pompy co doprowadziło do jej rozszczelnienia.Płyn poza tym że zalał mi wszystko pod maską rozlał się strumieniem aż do chwili zatrzymania.Użyłem szczęśliwie na pustej drodze...
~Pawel
Liftback 1.8 i 101KM 74kW
Wymienilem silnik razem ze skrzynią biegów po 320 000km W poprzednim zerwany pasek rozrządu po 2000 po wymianie -ewidentny błąd serwisu:( Wymiana pompy lhm oraz zaworu hamulcowego .Wymiana listwy kierowniczej.Drobne wycieki oleju silnikowego. Opócz przygody z paskiem rozrządu nigdy mnie nie zawiodła:D (przebieg 480 000km)
~grzegorz.c@interia.pl
Liftback 1.8 i 101KM 74kW
Z powarznijszych usterek od kiedy mam autko to sprzęgło wymienione na nowe półoś prawa również wymieniona, przecieki z maglownicy \"chyba\" naprawione ale już powoli odzywa się pompa hydrauliczna, poza tym wachacz prawy.
~warszawiak
Liftback 1.8 i 101KM 74kW
Wierze ze bedzie dobrze. Wychodza mi tylko usterki wywolane dlugim postojem w garazu. Sparciala oslona przegubu, jeden z silownikow przecieka i chyba cos z korektorem wysokosci szwankuje. Ale jeszcze 1000 zl i bedzie super...
~Peterson
Liftback 1.8 i 101KM 74kW
Z poważnych usterek miałem wymianę przegubu, a reszta usterek takich jak np. pompa paliwa, sonda lambda itp. spowodowana była użytkowaniem samochodu na gazie.
~Adam
Liftback 1.8 i 101KM 74kW
NIEZANOTOWALEM POWAZNYCH USTEREK JEDYNA TO AWARIA RECZNEGO .PEKNIETA LINKA I ABS.NIEDZIALAJACY.CZUJNIK..ALE NIE SA TO USTERKI KTURE WYKLUCZAJA AUTO Z JAZDY.
~mariusz
Liftback 1.8 i 101KM 74kW
na razie mam zbyt krotko ale sadzac po opiniach kolegow którz zreszta namówili mnie na xantie to niezawodne auto, i oby tak dalej
~jan
Liftback 1.8 i 101KM 74kW
ludziska narzekają na zawieszenie hydropneumatyczne, lecz gdy się o to dba i w porę robi przeglądy jest to zawieszenie niezawodne.
~opalimport@wp.pl
Liftback 1.8 i 101KM 74kW
przecież jeżdze nim 10 lat a żona zmienia co roku auto i zawsze ma jakieś ale i xantie chce dla siebie ale nie dam sie
~Citromaniak.
Liftback 1.8 i 101KM 74kW
Uszczelka pod głowicą, ale mam wrażenie, że poprzedni właściciel się do tego najbardziej przyczynił.
Citroen Xantia I Liftback