Ocena kierowcy - Citroen Xantia I Liftback

Rafał Kucharczyk, 14 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 1997
Citroen Xantia I Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW 1995-1998 - Oceń swoje auto
Inne : Jeżdzę moją Księżniczką naprawdę dużo. Miesięcznie mam przebiegi około 1800 km. Jeszcze nigdy mnie ten samochód nie zawiódł!!!Zawieszenie bardzo komfortowe i bezawaryjne. Silnik elastyczny i bardzo oszczędny gdy się nie ma ciężkiej nogi. Spodziewałem się spalania w mieście na poziomie 10-11 litrów a tu miłe zaskoczenie...moja Xantia z silnikiem 1.8 16V spala w mieście 8,5 litra!!! To cudowne autko!!!
Miałem różne auta w różnych klasach. Od sportowych poprzez rodzinne aż do luksusowych. Ale żadne z moich wcześniejszych aut nie było tak wygodne, ekonomiczne,niezawodne i cudowne ja Xantia. Dziękuję Bogu, że dresiarze nie kupują takich aut, złodzieje ich nie lubią a Ci,którzy nigdy tego auta nie mieli, boją się hydropneumatyki. Dzięki temu ceny tych pięknych i doskonałych technicznie aut są fantastycznie niskie!!! Szkoda,że C5 już nie jest tak niezawodny, a nowy C5 nie ma tego cudownego zawieszenia. Na C6 na razie mnie nie stać ale przysięgam, że jak C6 będzie w zasięgu mojego portfela to kupię to auto!!!
Bardzo elastyczny i niesamowicie oszczędny!!! Mam silnik 1.8 16V i spalanie w jeździe miejskiej mam na poziomie 8.5 litra. Silnik cichy i ma spory zapas mocy.
Bardzo precyzyjna. Biegi nie haczą i nawet częsta zmiana biegów jadąc w korkach sprawia dużą przyjemność.
Komfort, niesamowite trzymanie w zakrętach i spokój na naszych pięknych polskich drogach. Nawet auta typowo sportowe jakie miałem wcześniej nie trzymały się tak dobrze w zakrętach jak moja Xantia. Szczerze polecam!!!
Przy cofaniu nie najlepsza ze względu na szeroki tylni słupek. Ale jak ktoś cofa na lusterka to jest ok. Poza tym do widoczności nie mogę się przyczepić. Zalecam kupienie naprawdę dobrych żarówek do przednich reflektorów.
Nie mam się do czego przyczepić....może tylko do tego, że jest za mało schowków.
Ogrzewanie działa błyskawicznie!!! W ciągu kilku minut w aucie jest upał. Wentylacja też jest w porządku. Do małej wady zaliczyłbym szybkie nagrzewanie się wnętrza w czasie dużych upałów.
Przestrzeni w tym aucie nie zabraknie nikomu!!! Jestem bardzo rosłym facetem i absolutnie nie narzekam na brak przestrzeni.
Jak dla mnie wyciszenie tego auta jest ponadprzeciętne zarówno od strony silnika jak i zawieszenia. Powyżej 140 km/h słychać tylko szum opływającego powietrza.
Zużycie paliwa jest genialne jak na tak mocną jednostkę jak w mojej Xantii. Serwis tego auta nie jest drogi, jeśli poświęci się czas i poszuka odpowiednich warsztatów.
mogę tylko powiedzieć jedno - DOSKONAŁA!!!
Drobiazgi...hmm...żarówki postojowe się przepaliły...więcej naprawdę nic nie nawala.
Nie miałem poważnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 110KM 81kW [l/100km]

7,2