Ocena kierowcy - Citroen Xantia I Liftback

Silnik 1.8 i 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 1995
Citroen Xantia I Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW 1995-1998 - Oceń swoje auto
moja ocena to 4,5 ---- polowke odbieram za te male usterki
ogolnie przspieszenie dobre lecz jak na tyle PS 110 to troszeczke za male przyspieszenie no nie wiem ---- byc moze spowodowane jest to tym iz przebieg jest wiekszy niz w rzeczywistosc
jedynka troszeczke trudniej reszta super , idealnie , 1-4 krotkie 5 dluga
bardzo dobrze trzyma sie drogi , skretnosc idealna prawie jak mercedes
tyl nie zaciekawie przy cofaniu mozna cos zawadzic , w lusterkach okej lecz zlapalem sie 2-3 razy ze mimo spojrzenia w lusterko i obrotu glowy nie zauwazylem samochodu ktory wyprzedzalem na autostradzie
poprostu nic dodacv nic ujac wszystko the best --- ten kto jezdzil xantia to wie
w moim chyba uszkodzona bo mi strasznie paruje zima i przy mocnych deszczach i slabo wentyluje nie jest w stanie usunac zaparowania
gdyby byla skala 6 to wlasnie by ten punkt oceny dostal taka
po 130 na autostradzie juz go zyczyna slychac a tak to ideal
no to juz tak pieknie nie jest trasa - 8 l miasto 10-11 l -- przyznam ze odczuwa sie jak pije
samochody sa tanie do kupienia na zachodzie ---polecam --- nie wiem dlaczego sa tak nie doceniane ----- co do czesci to nie sluchajcie ze sa drogie przesadnie ceny oscyluja w podobnych relacjach ( + 10-20 % od niemcow )
blachy ok --wiadoma sprawa ABS czesto padaja u mnie takze -- prawdopodobnie czujnik ( przewody sie urywaja lub sam czujnik przy bebnie nawala ) przewody hydrauliczne przy amorach przechodzace ruszaja sie przy skrecaniu i one siadaja wlasnie u mnie to sie stalo --- a co z tym idzie nieszczelnosc hydrauliki powala hamulce nie mozna liczyc na nie po 130 tys siadaja serva u mnie byla dosc spocone i cieklo a pozniej sie uszczelnilo
nie bylo momentu ze nie chcial ruszyc i zawiodl mnie no moze tylko w jednym momencie --- kiedy jechalem autostrada nie czujac predkosci pedzilem pedzilem iii.... radar mnie zlapal , nie wierzylem ile mialem na wskazanym odczycie dwa razy przydarzylo sie mi to ------ POPROSTU TYM AUTEM JEDZIESZ 100 a czujesz jakbys stal w miejscu ___KOMFORT NA MAXA

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 110KM 81kW [l/100km]

9,5