Ocena kierowcy - Citroen Xantia I Liftback

mati@z.pl, 21 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 1995
Citroen Xantia I Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW 1995-1998 - Oceń swoje auto
Auto naprawde niedoceniane u nas. Ma swoj klimat, trzeba pojezdzic, zeby poczuc i zobaczyc o czym mowie - Zantia roztacza nad toba urok, z ktorego ciezko sie uwolnic. Jazda nia sprawia przyjemnosc i daje poczucie bezpieczenstwa. Poza tym ta cytryna jest szalenie wygodna!
silnik bardzo elastyczny, nawet na piatce odjezdza az milo!
tutaj brakuje mi 6 w skali ocen - swietnie zestrojona - pierwsze 4 biegi dosc krotkie, a 5 dosc dluga - super pomysl
tutaj kazdy posiadacz Xantii przyzna mi racje - po przesiadce z Xantii na dowolny inny samochod, masz wrazenie ze gedziesz wozem drabiniastym - zasluga hydraulicznego zawieszenia! Oprocz tego auto sprawia wrazenie przyklejonego do drogi - pokonuje zakrety bez "mrugniecia okiem"
przy cofaniu mogloby byc lepiej, poza tym w porzadku
obnizenie oceny powoduje wylacznie niefortunnie umieszczony przycisk klaksonu - ale to i tak kwestia kilku dni przyzwyczajenia. poza tym ok
totalna rewelacja - nie wiem czy to zasluga mojego egzemplarza, czy Xantii wogole, ale cieple powietrze nawet w najwieksze mrozy dmucha nad podziw szybko, nie wiem ile minut po odpaleniu silnika, ale to jest blysk - efekt niespotykany w innych samochodach
z przodu duzo miejsca, z tylu- to w porownaniu z niektorymi samochodami tej klasy - baardzo duzo - to zasluga duzego rozstawu osi
daje cale 5 nie za prace silnika, ktora jest cicha i przyjemna na niskich i srednich obrotach, ale gdy sie da ostro po garach - silnik sie budzi i juz tak cichy nie jest, ale calosc "nadrabia" znow niezrownane zawieszenie Xantii - nie slychac wybojow ani nierownosci!
tutaj mogloby byc lepiej - 10-11 l/100km w miescie przy tym silniku to nie jest dobry wynik, ale slyszalem ze inne Zantie pala mniej - wiec moze to moj egzemplarz ma taki apetyt?
taniocha, szczegolnie na rynku wtornym! Auto z powodow mi nieznanych bardzo niedoceniane. Warto kupic nawet uzywane
tytaj byloby bardzo dobrze, gdyby nie 1 denerwujacy szczegol - mala biala plastikowa dzwigienka bedaca elementem ukladu sterowania zawieszenia - lubi ona spasc za swojego miejsca - a wtedy z zawieszeniem robia sie rozne smieszne rzeczy - wysoko z przodu, nisko z tylu, albo na odwrot. Na szczescie problem zostal zazegnany przez mechanika w serwisie - wlkeil on te dzwigienke na miejsce uzywajac kleju na goraco z pistoletu :) podobno nowsze roczniki sa odporne na ta usterke
tytaj bardzo dobrze - szczegolnie perforacja nadwozia - 5 lat temu Xantia miala spotkanie z hydrantem przy cofaniu - efekt to "przeorany" blotnik do zywej blachy, nawet zdarty cynk, i do dzisiaj jest nie naprawiona, i ani najmniejszego sladu rdzy!!!
Citroen Xantia I Liftback