Ocena kierowcy - Citroen Xantia I Liftback

Keverus, 12 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 132KM 97kW
Rok produkcji 1996
Citroen Xantia I Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW 1995-1998 - Oceń swoje auto
Inne : Niesamowita wygoda!
Zawieszenie : Bardzo problematyczna w naprawie hydraulika.
Pomimo koszmaru związanego z hydraulicznym zawieszeniem i nieoszczędnym pochłanianiem paliwa, jest to dobre autko. Niesamowicie wygodne i o porządnej mocy. Osobiście uważam też jego wygląd za ponadczasowy, ale o gustach się nie dyskutuje. ;)
Silnik pracuje równo, czuć moc 132 koni.
Został kupiony przeze mnie ze ślizgającym się sprzęgłem, to znaczy, że jednak wcześniej musiało się zepsuć, aczkolwiek po naprawie skrzynia działała bezproblemowo.
Nie było większych problemów w temacie układu jezdnego.
Oceniam na \"przeciętnie\", gdyż w opozycji do dobrej widoczności z przodu staje bardzo kiepska widoczność z tyłu. Mówię o wersji sedan. Dzieje się tak ze względu na wysoki tyłek. Moja wersja posiadała jeszcze niski spoiler, który dolał swoje do czary goryczy.
Jak na samochód o tym wieku, możliwość regulacji podparcia odcinka lędźwiowego i regulacja zacisku boków fotela oraz jego wysokości od strony kierowcy jest bardzo wygodna i przydatna.
Nie napotkałem żadnych problemów z wentylacją, bądź ogrzewaniem z wyjątkiem jednej rzeczy: Panel sterowania temperaturą posiada tylko 3 ustawienia, mianowicie: Lekkie ogrzewanie Ogrzewanie Mocne ogrzewanie, pomimo tego, że mamy ładnie prezentujący się suwak.
Samochód posiada masę przestrzeni i jest bardzo wygodny. Nie żartuję!
Samochodzik którym jeździłem był dobrze wyciszony. Głośność zaczynała przeszkadzać przy przekroczeniu 110 km/h.
No tutaj niestety jestem zmuszony wystawić negatywną ocenę. Mój egzemplarz spalał w trasie mieszanej około 11 litrów na setkę, wbrew temu co opisują inni użytkownicy. Przy jeździe ekonomicznej na trasie bardzo trudno było zejść poniżej 9 litrów, a gdy próbowałem jazdy dynamicznej, po obliczeniu średniego spalania uśmiech zniknął z mojej twarzy. Oscylowało w granicach 14 litrów.
Nie dostaniesz tak wygodnego samochodu za tak niską cenę. ;)
Nie miałem problemów z detalami w tym samochodzie.
Moja ocena jest drastyczna, gdyż hydrauliczne zawieszenie to koszmar na polskich drogach! Być może jest bardzo wygodne i świetnie wytłumia nierówności jezdni, ale jakże awaryjne! Spędziłem dużo czasu na poszukiwaniu mechanika, który na temat hydrauliki wie cokolwiek, a później, po wymianie kul żaden z nich nie potrafił powiedzieć skąd i dlaczego cieknie LHM.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 132KM 97kW [l/100km]

10,7