Ocena kierowcy - Citroen Xantia I Liftback

Błażej blase.grot@lycos.com, 19 lat temu
Silnik 1.9 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Citroen Xantia I Liftback 1.9 TD 90KM 66kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Czasem narzekam nz drobiazgi ale ogolnie jestem bardzo zadowolony. Swietna jakosc za niska cene. "Polubisz kazda droge":)
Stosunkowo elastyczny, jak na diesla cichy, dobre przyspieszenia na wyzszych biegach
Z jedynka czasem mam zatargi;) Ogolnie skok lewarka mi odpowiada- nie za dlugi i nie za krotki. Minus za brak blokady przypadkowego wlaczenia wstecznego (przyzwyczailem sie do tego w GSA)
Niemal doskonale. Lekka podsterownosc. Dobre wspomaganie. Dobra amortyzacja (tu hydroactive). Dobra odpornosc na przechyly przy wlaczonym trybie "sport"
Przylaczam sie do opinii o tylnych slupkach. Troche za szerokie. Przy parkowaniu tylem zawsze zostaje mi odstep metra bo zawsze mam wrazenie,ze jestem na styk:) Poza tym do przodu i na boki niezle
Ladne, przestronne wnetrze. Wygodne fotele. Szeroki zakres regulacji fotela kierowcy. Wygodnie rozmieszczone przelaczniki. Minus za lewa dzwigienke- polaczenie klaksona z cala reszta to chybiony pomysl; zbyt czuly wlacznik "dlugich"
Klima chlodzi niezle. Ogrzewanie, choc to diesel, zaczyna grzac szybko. Slabe grzanie stop z tylu. Parujace tylne szyby dopiero po dlugiej jezdzie przejasniaja sie.
Bardzo pojemny niczym limuzyna. Trzy osoby z tylu na dluzszej drodze nie beda mialy duzego komfortu ale dwie jak najbardziej. Nieco za nisko zchidzi tyl dachu i pewnie wysocy beda musieli nieco zsunac sie z fotela. Duzy, regularny bagaznik.
Silnik barzo dobrze wyciszony (slychac go ale to nie uciazliwe). Slychac kamyczki uderzajace o progi (jesli to komus przeszkadza...:)
Srednio 6l ON na setke. Jak na tak wyposazone pojazdy Xsiezne maja bardzo atrakcyjne ceny. Z cenami czesci nie jest cudiwnie ale nieco tylko ponad srednia. Rzadko sie psuje wiec to maly problem
Zawarlem to wyzej. Bardzo dobrze
Lampki tablicy rozdzielczej, obudowa kierownicy, wylaczniki drzwiowe podswietlenia wnetrza. Moze tam ktos cos jeszcze dodac. Nie jest zle
Wytrzymale silniki i elementy zawiesznia (pod warunkiem,ze nie jezdzi sie z zepsutym hydro) sa bardzo dobrej jakosci i trwalosci
Dziennik kosztów dla Citroen Xantia I Liftback 1.9 TD 90KM 66kW
Citroen Xantia I Liftback