Ocena kierowcy - Citroen Xantia I Liftback

saturnin_1984, 16 lat temu
Silnik 2.1 TD 12V 109KM 80kW
Rok produkcji 1996
Citroen Xantia I Liftback 2.1 TD 12V 109KM 80kW 1993-1998 - Oceń swoje auto
Inne : zawieszenie, dynamika 1,5tonowego auta (chociaż miałem już francuza i wiem że można by pozytywnie zaskoczonym przez ich wysokoprężne jednostki napędowe), bardzo tanie części zamienne porównywalne z częściami do poloneza a nawet często dużo tańsze!
Układ elektryczny : przy zaniedbaniu filtra przeciw pyłkowego może przestac działac wentylator
bardzo komfortowy samochód, niczego innego do życia nie potrzeba!
silnik dynamiczny, bez zastrzeżeń.
precyzyjna, cięgna w postaci linek to świetne rozwiązanie żadnych luzów, (jeździłem samochodem w którym cięgna były sztywne i po 500tyś przebiegu, dźwignia nie mieściła się praktycznie w samochodzie :D
znakomity, tylna oś skrętna daje niesamowite wrażenia z jazdy, samo prowadzenie jest precyzyjne i przyjemne a przede wszystkim niezwykle komfortowe, można zrobi tysiąc km i wyjśc wypoczętym z samochodu, z nadzieją że to nie koniec podróży :D
do przodu świetnie do tyłu to kwestia przyzwyczajenia, po paru km jazdy tyłem czuje się człowiek w tym pojeździe znakomicie.
a czy ktoś widział nie ergonomicznego francuza?? Francuzi wyznają zasadę że w samochodzie ma by wygodnie i wychodzi im to znakomicie!
manualny klimatronik, działa świetnie
ceny napraw? jak by się głębiej zastanowic to zawieszenie hydro nie ma sobie równych pod względem komfortu jak, i ceny napraw wynikłych z eksploatacji, przynajmniej połowę taniej niż wymiana amortyzatorów w konwencjonalnym zawieszeniu, warunek że udajemy się z tym do specjalistów w tej dziedzinie! a awaryjnośc tego zawieszenia to bujda!
samochód kupiłem pon-tym właścicielu był zaniedbany, więc to czy coś nie działało lub działało lecz nie do końca sprawnie wynikało głównie z zaniedbań
cieknąca pompa wtryskowa (lucas)?? wina paliwa które w Polsce jest chrzczone itp.? nie wiadomo ale to chyba najpoważniejsze co może spotkac księżną, aczkolwiek sama naprawa jest prosta i u człowieka mającego chociaż troszkę myśli technicznej nie przysporzy żadnych problemów.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.1 TD 12V 109KM 80kW [l/100km]

7,2