Ocena kierowcy - Citroen Xantia II Liftback

roberto19787@wp.pl, 17 lat temu
Silnik 1.9 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1998
Citroen Xantia II Liftback 1.9 TD 90KM 66kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Auto posiadałem przez 1,5 roku zrobiłem nim 130 tyś. km 3 razy zmieniałem opony (fakt kupywałem używane), usterki opisane to nic poważnego, normalne we wszystkich autach, samochód jeżdzil u mnie codziennie. Na ropie i na czerwonym woziłem osoby ale i różne ciężkie rzeczy (super że się stabilizuje w poziomie można pakować w niego ile się da i nie trze o ziemię) ciągałem przyczepę z jachtem dwa razy na mazury (300km w jedną stronę) masa jachtu z przyczpą 2100kg, orałem go jak mogłem oczywście bez głupot zrywów itd. ale dostał popalić i nic mu ne było. Nikt mi teraz nie wmówi że to jest złe auto zawieszenia extra trzeba o nie dbać na czas dobijać gruszki i jak limuzyna, części do hydrauliki tanie!!! Polecam każdemu.
Pracuje bardzo dobrze, troszke klekocze ale za to nie da się zajechać, podobno najlepszy na świecie z diesli. Do tego auta mógły być mocniejszy chyba, że mój już zasłabł po takim przebiegu.
Ok w miare precyzyjna. Mogły by być dłuższe biegi.
Kto już się przejechał wie ze nie ma lepszego zawieszenia niż hydropneumatyczne pod warunkiem czywiście, że wszystkie gruszki maja odpowiednie ciśnienie azotu.
Z przodu rewelacja z tyłu trzeba się przyzwyczaić ale jest ok.
Wszystko na swoim miejscu,suwaki od ogrzewania są super. Francuzy mają gust.
Moja wersja jest bez klimy, grzałka elektryczna w ogrzewaniu kilka chwil i już cieplutko.
Z przodu super z tyłu nie gorzej. Mam 190 cm wzrostu.
Nie słychać że to diesel, co się żadko zdarza w innych markach.
minimalnie 5l/ 100km przy prędkości około 100 km/h a sybciej to wiadomo każdy chce pić.
Za te cenę nie ma lepszego. Tylko ten przód mogliby ładniej troche zrobić bo trochę ją szpeci. Cena niska bo ludzie się boją zawieszenia i są w wielkim błędzie. Teraz chyba spróbuję C5
klocki, tarcze hamulcowe oleje, płyny - norma a ceny jak tych niemieckich aut.
Wymieniłem 2 razy końcówki drążków kierowniczych, łożyska w kołach, napełniłem gruszki, wszystko za pare groszy z takim przebiegiem to bdb+. No i jeszcze wymieniłem dwa razy napinacz paska rozrządu koszt 170zł bez roboty, wymieniałem tylko dlatego że nie miałem osłony pod silnikiem i czesto się dostawało do niego wody i dlatego się psuł, wię ta usterka z mojej winy.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 90KM 66kW [l/100km]

6,7