Ocena kierowcy - Citroen XM I Hatchback

Silnik 2.1 TD 12V 110KM 81kW
Rok produkcji 1991
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Citroen XM I Hatchback 2.1 TD 12V 110KM 81kW 1989-1994 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Konfort jazdy docenią tylko ci, którzy pokonali w XM-ie dalekie dystanse /np. 1500 km za jednym zamachem/.
Silnik : Sterowanie elektromagnesu rozrusznika.
Inne : Uszkodzenia płytki sterujacej wentylacją i ogrzewaniem.
Zawieszenie : Wadliwa konstrukcja łączników wahaczy stabilizatora przedniego /przeguby kulowe pracujace osiowo a nie prostopadle/.
Najlepszy z Citroenów które eksploatowałem /5 egzemplarzy/.
Jak dla mnie to niezależność od temperatur zewnętrznych dzięki stabilizowanemu podgrzewowi paliwa + płaski przebieg maxymalnego momentu obrotowego no i super niskie zużycie paliwa. Komory wirowe z czopikowymi wtryskami to całkowita niewrażliwość na niespodzianki na stacjach benzynowych.
Żadnych kłopotów z manewrowaniem przez cały przebieg.
Układ jezdny w połączeniu z nadwoziem wykazuje swoją doskonałość przy uderzeniach skośnego i bocznego wiatru podczas wyprzedzania TIR-ów na autostradzie.
Nie mam żadnych uwag.
Drgania własne układu podwozia i auta w granicach 65 do 75 Hz to przecież częstotliwość chodu człowieka a więc przyjemność prawie spaceru, który nie męczy
Wentylacja i ogrzewanie doskonałe ale dwukrotnie musiałem zmienić płytkę sterującą. Może to niezbyt sprawdzone we współpracy z silniczkami wykonawczymi?
Trudno wymagać większych przestrzeni.
Nie można wymagać więcej.
Zużycia paliwa przy spokojnej jeździe nie podam bo uznacie za blagę. Srednioroczne w granicach nie przekraczające 6litrów/100km. Napraw nie wiele biorąc pod uwagę nasze drogi/tuleje wahaczy i łączniki stabilizatora przedniego/ reszta w normie.
Z drugiej ręki ceny przyzwoite ale do nowego trzeba być bardzo dobrze uposażonym.
Zadnych kłopotów.
Nigdy nie miałem kłopotów przypokonywaniu nawet batdzo długich tras /ca 500km podróż/.Jednak zbyt są duże prądy przepływające przez stacyjkę w rezultacie zainstalowałem przekaźniki m. inn. na sterowaniu rozrusznika.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.1 TD 12V 110KM 81kW [l/100km]

5,1