Ocena kierowcy - Citroen XM I Hatchback

PABLITO OŁAWA, 18 lat temu
Silnik 2.1 TD 12V 110KM 81kW
Rok produkcji 1992
Citroen XM I Hatchback 2.1 TD 12V 110KM 81kW 1989-1994 - Oceń swoje auto
tak ogólnie to jestem z auta zadowolony!! dużo nim jezdze. Nabyłem auto od pierwszego włąsciciela z Austrii!! auto nie jest wytłuczone!! regularnie jest serwisowane i dzieki temu ma sie świetnie!! nie chchiałbym kupic egzemplaza z roku 92´ wyszlajanego na Polskich rozkosznych drogach!!
dobra elastycznośc przy stosunkowo niskich obrotach nie zmusza do mieszania gałą podczas manewrów wyprzedzania.Od 2100 obr/min bardzo dobrze sie zbiera z 5 biegu. Na Polskie warunki bardzo dobry silnik. Małe zuzycie paliwa jak na tą pojemność. polecam!!
ze skrzynią to bywa różnie. czesem nie wskakuje wsteczny za pierwszym razem. no ale nie ma sie co dziwic przy takim przebiegu. Z resztą nie ma problemów ;)
powiem szczerze!!!! niczym mi sie tak dobrze nie jeździ jak XM-ą!!! jezdze dosyć sporo i nawet na najbardziej wyboistej drodze czuje komfort!! świetnie tłumi wszelkie nierówności. szkoda mi tych co sie tłuką autami z tradycyjnym zawieszeniem!! Prawdziwa przyjemność z jazdy ;)
widocznośc z przodu-hmmmm całkiem spora. z tyłu czesciej trzeba po lusterkach kukać bo widocznosc w tylnej szybie jest kiepskawa. utrudnia to manewry na ciasnych parkingach. ale to nic!! hehe Fajne auta tak maja!!;)
musze przyznac ze ergonomia jest całkiem niezła. jedynie włączniki od wycieraczki tylnej i od świateł awaryjnych są kiepsko ulokowane. to jest porazka. trzeba grzebac za kierownica aby cos wcisnac!! podoba mi sie decha rozdzielcza z rocznika 94, Wszystko jest pod reką. przełączniki sa wieksze i wogóle...ehhh. Noo ale moze byc!! wkoncu to moje auto!!! ;) i tak mi sie podoba
mam auto z klimą i nie narzekam! wczesniej miałem XM-a z 90 roku bez klimy! lato było bardzo gorące w tym aucie!! porażka. nie polecam tego auta bez klimy. powierzchnie szyb sa spore wiec siłą rzeczy musi sie grzac!!!A co do ogrzewania to jest dobre!! powiedziałbym ze całkiem dobre!! nie trzeba długo grzac aby sie zagrzac ;)
to limuzyna!!! nikt nie czuje sie w tym aucie źle!!! najlepiej to mają pasażerowie!!mnóstwo miejsca na nogi i głowe z tyłu!! konkurencja może isc w pole buraki kopac!!! świtne rozplanowanie wnetrza
powiem krótko!! to diesel wiec czuje sie jego pracę!! ale i tak jest dobrze wyciszony!! w innych autach jest gorzej!! zapewniam ;)
zużycie paliwa na bardzo rozsadnym poziomie!! ceny przegladów oraz napraw nie dołują mnie zbytnio. jest wporzadku. i niech tak zostanie
atutem tego auta jest świetna ochrona antykorozyjna!!! fajnie jest jeździc autem wiekowym bez rdzy na nadwoziu!! Silnik 2.1 TD mi wystarcza i jest dobry. Cena nabycia tego auta jest niska!! to dobrze!! Kiedyś ktos napisał, ze spadek wartości tego auta jest niczym nie uzasadniony!! powiem tak!! jest!! jak sie cos w tym aucie zkwasi to nie ma histerii jak kupimy go w porzadnym stanie i za rozsadne pieniądze!!A niestety moze sie zkwasić jak nabyliśmy auto od gostka co to nie dbał o elementy zawieszenia(a wtedy to można sie wzruszyć do łez jak sie wysypie naraz mnóstwo usterek, pomijając uszkodzone kule, elementy metalowo-gumowe zawieszenia[ do najtanszych nie należą]-mogą narobić szkód np.pewnego razu moze wyskoczyc nam siłownik przez przednią klapę). Ale pomijam juz tych nieuczciwych sprzedawców. Otrzymuje sie wzamian bardzo luksusowe auto z bardzo dobrym wyposażeniem. Jezeli po kilku latach bedziemy narazeni na spory koszt naprawy to raczej nie powinno nas to zabolec!! bo za luksus panie i panowie- TO SIE PŁACI!!!! jak sie o to auto naprawde dba to mozna sie cieszyc niezawodnością przez wiele lat. A jezeli ktoś jest lumpem i używa tego auta do wozenia worów z wapnem albo zimników i do tego nie dba o stan techniczny to nie moze liczyc na kompromisy!! To Auto dla ludzi z wyobraźnią!!! DLA INDYWIDUALISTÓW!!!!!!!! To auto musi być inne!! musi wyróżniać sie na drodze!! MUSI!!!!
doprowadzają do drgawek problemy z elektryką!! gdy sie wrzuca kierunkowskaz w prawo wyskakuje komenda ze mam trachnięte lampy z tyłu i hamulce. Coś tam nie masuje!! komputer dostaje fałszywe impulsy no i wypisuje takie bzdury ze słow szkoda!! Powód: osadza sie syf na stykach i co jakis czas trzeba czyscic!! panowie z Citroena troche sie nie postarali w tych rocznikach!! Dobrze ze usuneli te usterki w autach z 94´ roku!! i dobrze!!! bo nie wypada aby takie fajne auto miało takie bzdurne usterki!! to kwasi reputacje!!! a szkoda!!
z poważnych usterek to raczej zaliczę : nieszczelny simering na wałku rozrzadu. efekt w czasie jazdy to spadek cisnienia oleju(strzela olejem po rozrządzie), dzwoniace popychacze, oraz smród palonego oleju i mysl czy dojade do serwisu!! wtedy to ja naprawde byłem wsciekły!!!! ofiar w ludziach nie było!! złosc mi przeszła jak sie okazało, że wszystko gra i ze nie musze wyskoczyc zbytnio z kasy. Ale to juz jest przeszłosć i jest ok ;)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.1 TD 12V 110KM 81kW [l/100km]

6,2