Ocena kierowcy - Citroen XM I Kombi

de goll, 17 lat temu
Silnik 2.1 TD 12V 109KM 80kW
Rok produkcji 1993
Citroen XM I Kombi 2.1 TD 12V 109KM 80kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
Inne : przestrzeń we wnętrzu.....
Zawieszenie
Układ elektryczny
Przeniesienie napędu
auto naprawdę bardzo kosztowne w utrzymaniu i przereklamowane ale to za sprawą awaryjności
dobry choć po pewnym przebiegu ok.250 tys.wielkie wydatki:pompa paliwa,uszczelniacze zaworów itp.
mam automata i nigdy więcej nie kupie Xm -a z automatem (Mm-a też więcej nie kupię)!!! Zamiast jechać to chamuje, szarpie,cieknie i chyba już "zdycha" więc nie picujcie drodzy Xm maniacy że to super wybór za małe pieniądze bo za skrzynie do Xma kupie drugie auto!!!
tutaj także nie jest całkiem tak jak piszecie chyba że ktoś przesiadł się z malucha! jeżdziłem i Cytrynami i Bmw i audi i Mercedesami i niektóre opinie na temat zawieszenia w Xmie są mocno przesłodzone....zwłaszcza bezawaryjność....tylko Xantia ma naprawde dopracowane zawieszenie.
uwagi mam tylko do tyłu a Swiatł mijania to lepsze ma "maluch z prądnica"
o ergonomii w tym modelu można mówić tylko po liftingu...
ogrzewanie dobre ale chłodzenie nie najlepiej mimo tego że jestem "szczęśliwym posiadaczem klimy" której utrzymanie kosztuje więcej niż auta żony(częste usterki)
to jest to!
do 120km/h i to przy bezwietrznej pogodzie bo powyżej zaczyna się symfonia kantów
uważam że spalanie na poziomie 6,8 litra na trasieprzy takich gabarytach i "hamującym automacie" to wynik do zaakceptowania choś BMW 525 TDS kombi o wadze 1680 kg (manual)palił na trasie 6,5 i miał 100 razy lepsze osiągi no i nie gorszy komfort jazdy
auto mogę polecić..... ale tylko tym którzy w przyszłości chcą zostać mechanikami samochodowymi i zrobić specializację w kierunku Xm-a....
nie miałem bardziej awaryjnego auta! no chyba że komuś nie przeszkadza że coś piszczy,cieknie lub lata bo ma luz!
naprawde najbardziej awaryjny z Citroenów a im więcej bajerów tym wiecej się psuje jesli ktos kocha Citroeny to niech swoją miłość przeleje na Xantię to naprawdę świetny WÓZ!

On - zużycie paliwa dla silnika 2.1 TD 12V 109KM 80kW [l/100km]

8,4