Ocena kierowcy - Citroen Xsara Picasso

Rok produkcji 2007
Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 110KM 81kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Niskie spalanie
Układ hamulcowy : pompa ABS
piątka to za dużo, ale mocna 4.5 daję. Mało pali, nawet bardzo. Silnik elastyczny, szybko przyspiesza. poleci prawie 200km/h. Czasami pada coś grubszego, ale wydatek na części bardzo rekompensuje niskie spalanie, oby tak dalej
Dobrze, ponieważ jak jest zimny to jednak trochę coś tam piszczy lub stuka, więc tylko 4 ;) ale jak się rozgrzeje to gra i buczy jak trzeba
Piąty bieg jest gdzieś daleko po prawej stronie, ale człowiek szybko się przyzwyczaja :) Biegi wchodzą ogólnie bardzo dobrze.
Bardzo przechyla na boki, ale za to bardzo komfortowy, coś za coś. W końcu to VAN i jest trochę wysoki
Przeszkadza tylko trochę przedni słupek, jest dość szeroki, trzeba uważać bo czasami czegoś nie widać na poboczu
Wszystko pod ręką, schowki dosyć duże. Stoliki z tyłu z otworem super sprawa! Przesuwane oddzielnie tylne fotele i łatwe ich składanie
Jak na Vana jest dobrze, automatyczna klima dosyć szybko schładza w środku, nawet w upał.
Chyba najlepiej jak się da, pełno miejsca w całym aucie!!!
powyżej 120km/h słychać szum wiatru, ale to chyba przez ten panoramiczny dach :)
DOSKONALE!!!!! Jak na HDI przystało: miasto max. 6-6.5l/100, jak oszczędnie jadę to mam 5.5l/100km :) w trasie około 5l/100km, ale da się mniej. Autostrada, pełne auto i 140km-150km/h spalanie powyżej 6l/100km,
Używane dużo tańsze od niemców. Moim zdaniem warto. Jak ktoś kupi zadbany egzemplarz, raczej nie będzie narzekać
Chyba dobrze, z drobiazgów nic się nie zepsuło, trzeszczy tylko trochę plastik na postoju, ale jakoś nie przeszkadza.
tylko przeciętnie, Mam picasso 1 rok, po 4 miesiącach musiałem wymienić pompę ABS. Nowa 3500zł w serwisie :p ale na allegro z demontażu za 400zł dostałem, sam wymieniłem i działa jak trzeba. Pompa jak i układ hamulcowy są a Bosch-a. I niech mi ktoś powie że francuzy się psują! Psują się ich niemieckie podzespoły!!!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi 110KM 81kW [l/100km]

5,1