Ocena kierowcy - Citroen Xsara Picasso

Adrian123321, 4 lata temu
Silnik 1.6 HDi 110KM 81kW
Rok produkcji 2005
Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 110KM 81kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Porządny samochód dla rodziny pojemny i bardzo wygodny aczkolwiek parę dziwnych rozwiązań np świece żarowe i egr umiejscowione w taki sposób że bardzo utrudniają wymianę ale to już problem mechaników tylko że mechanik za wymianę np świec pewnie za to więcej parę zł policzy
przez 4 lata 60 tys przejechałem nim wymienione sprzęgło z dwumasą i zaślepiony egr więc nie było jakoś bardzo awaryjne raczej obeszło się bez większych usterek
Działa poprawnie choć trochę nie precyzyjnie
Tutaj nie wiem co dać tak naprawdę bo z jednej strony auto miękkie wygodne ale z drugie tak średnio się prowadziło i strasznie nim bujało na zakrętach
Robiłem tylko próg bo mi pęcherzyki zaczęły wychodzić
Mega wygodny samochód i to opinia nie tylko moja ale też kolegów którzy ze mną gdzieś dalej jeździli że auto bardzo wygodne taki kanapowóz
Generalnie z ergonomią w porządku ale nie wiem co za cymbał umiejscowił blokadę skrzyni w takim miejscu ze podczas jazdy ludzie czasem nogą dotykali i jak zmieniałem biegi to bieg wybiłem a nie mogłem wrzucić musiałem mówić pasażerowi żeby wziął nogę
latem chłodzi zimą grzeje jak na diesla w miarę szybko się nagrzewa i zaczyna ciepło lecieć
Tu jest bardzo dobrze
jak na w miarę starom konstrukcję to jest dobrze
Raczej jak każdego diesla
u mnie z drobnych usterek to pękniecie węza od klimy i wyleciał czynnik wtedy i ten egr no a dwu masa wiadomo zużywa się
Zero nigdy mnie nie zawiódł w trasie

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi 110KM 81kW [l/100km]

5,2