Ocena kierowcy - Citroen Xsara Picasso

schwarz, 21 lat temu
Silnik 2.0 HDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2001
Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
Chciałbym zwrócic uwagę na istotny szczegół, Jakość obsługi ASO (jestem z Bydgoszczy) jest bardzo zróżnicowana. Poszczególni mechanicy wykazują duzo rozsądku, ale ogólna ocena niestety wypada źle, niezbyt solidnie i nie do końca miło. Ponieważ niektórzy z komentujacych mieli złe doświadczenia z awaryjnością swoich "Pikusiów" nieco się zmartwiłem, obawiam się bowiem, że poważniejsze naprawy mogły by byc z "przebojami". Zanim zdecyduję się na nastepne auto chyba najpierw rozeznam serwis. Ale nie ma co narzekac na zapas. ja osobiście jestem zadowolony ze swojego auta i chyba nawet trochę je lubie.
stosunkowo cicho, przyjemne i stosunkowo pewne wyprzedzanie, osiagi nawet lepsze niż katalogowe
doskonałe umiejscowienie drązka zmiany biegów, bardzo wygodne!! sama skrzynia chyba przeciętna
wg mnie dobrze trzyma się drogi, pewne prowadzenie na zakrętach i przy większych szybkościach; stosunkowo duzy promirń skrętu (szeroki rozstaw osi)
byłoby doskonale, gdyby nie przednie słupki ograniczające nieco widoczność (zwłaszcza w lewo - rondo!!!) oraz nieprzyjemne odbijanie się w słoneczne dni przedniej półki w olbrzymiej przedniej szybie
ogrona ilość schowków, duży bagażnik bez nadkoli, wygodne, dobrze regulowane fotele, duża przestrzeń, rewelacyjna lokalizacja drążka zmiany biegów , podłokietniki, naprawdę jestem bardzo zadowolony
automatyczna klimatyzacja w standardzie 2.0HDI, mi się podoba, bo przedtem nie miałem, czy jest to dobra klimatyzacja? szczerze nie mam porównania
przód bdb, tył chyba też, nigdy nikt się nei skarżył
pierwsze kilka kilometrów, zwłaszcza zimą bywa słyszalne, potem jest bardzo cicho
miasto 8 l, trasa 5-6l ropy przy szybkiej jeździe (150), oszczednie na trasie 4-5l ropy na 100 km
to niezłe auto, ale i dosyć drogie
drobne usterki, skrzypiace plastyki, do poprawienia w serwisie, ale z kłopotami
odpukać
Dziennik kosztów dla Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW