Ocena kierowcy - Citroen Xsara Picasso

Silnik 2.0 HDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2003
Okres użytkowania: 5 lat
Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi 90KM 66kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
Karoseria : Bardzo ergonomiczne, a co za tym idzie praktyczne auto o stosunkowo niskim (jak na gabaryty) spalaniu.
Układ elektryczny : Często przepalające się żarówki
Przejechane bezawaryjnie prawie 110 tyś. km, wybudowany przy pomocy tego samochodu dom (dzięki rozmiarom bagażnika i możliwości składania lub demnontażu siedzeń powierzchnia bagażowa małego samochodu dostawczego). Mocna karoseria - dwie niegroźne kolizje drogowe, przód i tył auta (oczywiście nie z mojej winy), a w ich efekcie tylko kosmetyczne naprawy blacharskie. Samochody - sprawcy kolizji w obu przypadkach odjechały na lawetach. Podsumowując polecam!
Samochód tankowany na sprawdzonych stacjach benzynowych (najczęściej bo ok. 90% na Statoil lany nawet latem Diesel Gold). Miesięcznie \"przepłacałem\" ok. 20zł ale pomimo 110.000 km żadnych usterek silnika!
Precyzyjna skrzynia działająca bez zarzutu.
Wysoka pozycja za kierownicą, charakterystyczne dla tego modelu słupki przednie mogą ograniczać widoczność ... kwestia przyzwyczajenia i większej czujności podczas manewrów w mieście.
Rewelacyjnie rozwiązana kwestia ergonomii.
Słaby nawiew na nogi. Jednakże przy takiej ilości metrów sześciennych wnętrza do ogrzania nie jest źle.
Mam prawie 2 metry wzrostu i to jest jeden z niewielu samochodów, w którym czuję się naprawdę dobrze. Każdy kto siedział w tym samochodzie wie ile on oferuje miejsca. W tej klasie dla mnie rewelacja.
Średnie zużycie paliwa to ok. 6,5 - 7l/100km (80% miasto, reszta trasa). Najniższe spalanie na trasie przy prędkości od 90 do 100km/h wyniosło 4,8l/100km (średnio trasa to ok. 5,2l/100km). Części zamienne dostępne \"od ręki\" w naprawdę rozsądnych cenach. W moim przypadku brak niespodziewanych awarii, wymiana tylko elementów typowo eksploatacyjnych (filtry, elementy układu hamulcowego itp.)
Polecam!
Często przepalające się żarówki (średni raz dwa razy w roku)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 90KM 66kW [l/100km]

6,2