Ocena kierowcy - Citroen Xsara II Hatchback

Piotrek1984, 13 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 109KM 80kW
Rok produkcji 2003
Citroen Xsara II Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Karoseria : Odporna na rdzę blacha o długiej żywotności .
Układ elektryczny : Częsta wymiana żarówek denerwuje .
Podsumowując Xsarę : Auto mało awaryjne o dynamicznym silniku z wystarczająca ilością mocy i świetnym wyposażeniu wnętrza,ładnym kształcie i wystarczającej przestrzeni za rozsądna cenę.
Silniczek pali na dotyk i jest bardzo dynamiczny .Pracuje cicho ,dopiero po około 3tyś obrotów zaczyna warczeć lecz muszę przyznać że nie jest to denerwujący warkot. Wadą jaką zauważyłem jest to że gdy auto stoi przy minusowych temperaturach na dworze po odpaleniu lubią mu falować obroty (od 900 do 1100 )ale gdy go lekko przekazuję silnik się uspokaja.
Skrzynia biegów chodzi dobrze natomiast jest to kwestia przyzwyczajenia .Wbijając jedynkę czy dwójkę czuć że jest nie dokładna i haczy - na pozostałych biegach nie mam problemów .
Jest to kwestia gustu lecz ja natomiast uwielbiam tę miękkość i płynność .Autko dość dobrze się zbiera i ku zaskoczeniu wręcz klei się drogi .
Z tą widocznością to jest tak że coś kosztem czegoś. Przednia maska dość długa lecz idzie się przyzwyczaić ,tył natomiast jest bardzo ładny i zgrabny natomiast na tyle wysoki że przeszkadza przy cofaniu (gdyby nie boczne lusterka przez które widać świetnie było by ciężko ).
Dużo schowków , trochę dziwne rozmieszczenie przycisków od el.szyb ale sumując całość nie jest źle ,a wersja Prestige posiada welur i troszkę lepsze wykończenia więc jestem zadowolony .
Klima działa dość dobrze choć trochę ją słychać ,ogrzewanie jest za to bez zarzutu - szybko i dobrze grzeje.
Kierowca w Xsarze nie powinien narzekać na przestrzeń jak i wygodę (wszystko da się ustawić) ,pasażer z przodu również znajdzie dużo miejsca. Z tyłu jest ciut gorzej ale nie tragicznie ,osoby wyższe niż 185cm mogą narzekać lecz nie jest aż tak tragicznie.Bagażnik jest spory choć wcale tak nie wygląda.
Wyciszenie jest można by powiedzieć że bardzo dobre . Jadąc z prędkością (około 130Km\\h ) nie słychać zakłóceń. Po naciśnięciu pedału gazu i wskoczeniu powyżej 3tyś. obrotów zaczyna się warkot.(lecz tak jak wspomniałem wcześniej nie jest źle).
Średnie zużycie paliwa : W mieście od 7 do 9 W trasie od 5.5 do 7 w zależności od pogody itd... Koszty napraw oraz opłat różnego typu trzymają się w granicach zdrowego rozsądku .
W moim przypadku powiem że zapłaciłem niewielką cenę otrzymując stosunkowo młody samochód o bardzo bogatym wyposażeniu ,dobrym komforcie jazdy z wystarczającą ilością mocy by nie musieć redukować przy wyprzedzaniu .
Od kiedy kupiłem auto zmieniłem jedynie żarówkę oraz pompkę ze spryskiwaczy więc nie będę narzekał bo jeszcze wykracze.
Autko jeszcze mnie nie zawiodło i mam nadzieję że mnie nie zawiedzie. Jeśli będzie się systematycznie o nie dbać nie powinno być większych problemów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 109KM 80kW [l/100km]

6,7