Ocena kierowcy - Citroen Xsara II Hatchback

Tomek14, 10 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 109KM 80kW
Rok produkcji 2003
Citroen Xsara II Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Samochód rocznik 2003 1,6 16v 110 km - rejestracja 2004. Kupiłem w 2011 listopad z przebiegiem 170 tyś obecnie 190 tyś. Awarie wg mnie ponadstandardowe to: przetarta taśma elektryczna w kolumnie kierownicy i nieczynny przez to airbag ; kontrolka niedomkniętych drzwi kierowcy ? konieczna wymiana zamka z czujnikiem; pękanie kabli w drzwiach- polutowałem; stabilizator położenia drzwi przy otwarciu zablokował się i rozsypał- drzwi nie mają skoku przy otwieraniu; wspomaganie kierownicy działa słabo ? w starszej o 12 lat toyocie teścia chodzi o niebo lepiej; samochód kopci na biało jak 20 letni rzęch ? oleju nie ubywa, płynu chłodniczego też nie - wszystkie citroeny kopca choć nie wyglądają na bardzo stare; haczy 1 bieg i wsteczny, zmiany biegów nie są płynne, a wyczuwalne szarpnięcia a staram się jak mogę; no i deserek - opóźnienie na pedale gazu- taki bezwład jakiś. Uczyłem się tym jeździć 2 miesiące ? koszmar. Najpierw gaz potem dopiero sprzęgło jak załapie inaczej zdechnie. Naprawy standardowe: Listwa cewki, hamulce, łączniki stabilizatora, czyszczenie przepustnicy i krokowca, sprzęgło, zestaw rozrządu. Zalety: ładny wygląd, dobre blachy, przestronny. Ogólnie zabawka do 5 lat a i w trakcie tego okresu można się niemile zaskoczyć. Jak na firmę z tak długoletnią tradycją to lipa. Korea im już dorównała jeśli nie prześcignęła.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 109KM 80kW [l/100km]

6,9