Ocena kierowcy - Citroen ZX Hatchback

Dominik Żmijewski, 14 lat temu
Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1994
Citroen ZX Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo komfortowe.
Zawieszenie : Belka skrętna.
Układ elektryczny : Żaróweczki w desce rozdzielczej.
Silnik : Układ chłodzenia.
Ogólnie autko bardzo dobre i wygodne za niską cenę. W tym przedziale cenowym chyba nic lepszego nie znajdziecie. Dopóki nie padnie belka skrętna, która jest z jednej strony atutem tego auta (podczas zakrętów tylne koła przez siłę odśrodkową skręcają pod kątem około 4 st, to pozwala na wchodzenie w zakręty z dużą prędkością), a z drugiej strony jak padnie, to gruby portfel potrzebny... Gdyby były jakieś pytania proszę pisać śmiało: dominoz@interia.pl
Ogólnie cichy... Pracuje ładnie i równo. Do tego dość elastyczny (można włączyć spokojnie czwarty bieg przy 45 km/h, i piąty przy 65 km/h) Ładnie się zbiera spod świateł, wyprzedzić też nie jest zbyt trudno.
Gdyby nie to, że wsteczny czasem wchodzi ze zgrzytem, dąłbym maksymalną ocenę.
Tutaj ZX prezentuje się znakomicie. Nagle polskie drogi stają sie zagranicznymi...Autko po prostu płynie na wybojach. Jednak belka skrętna musi być w dobrym stanie.
Przód, tył, lewo, prawo...wszystko widać :)
Wszystko pod ręką, bez jakiś udziwnień i zbędnych rzeczy. Trzy pokrętła i wszystko. Deska rozdzielcza bardzo ładna.
Niestety mam autko bez klimy, więc w lecie pewnie będzie upał... Co do ogrzewania: szybko się nagrzewa, w zimie można spokojnie jeździć bez kurtki.
Dla kierowcy i pasażera z przodu bardzo dużo miejsca. Z tyłu dwie osoby jadą komfortowo. Trzy już w lekkim ścisku.
DO 120-130 km/h dobrze... Później trzeba pogłośnić radio, lub tempr swojego głosu.
Benzyna: - Miasto: 7,5 - 8 l/100. - Trasa: 6 - 7 l/100. Gaz: - Miasto 9,5 - 11 l/100. - Trasa 7,8 - 9 l/100. Więc jest całkiem dobrze. Na butli, w którą wejdzie 38 litrów (około 65 zł) spokojnie w trasie zrobię 400-450 km.
Tutaj ocena maksymalna. W tej chwili dobry egzemplarz z gazem można kupić za około 2000-3000 zł. Jak ktoś potrzebuje taniego i oszczędnego samochodu, to ZX jest świetnym wyborem. Ja szczerze polecam :)
Na razie wypaliła się żarówka świateł mijania w desce rozdzielczej i żarówka jednego pokrętła. Do tego padł chyba termostat i nie uruchamia się wiatrak w chłodnicy. Ale to jest do zrobienia za niski koszt.
Na razie odleciał mi tylko tłumik i szurałem nim po ulicy... Na szczęście mechanik był za płotem, bo byłoby nieciekawie... Lecz to jest konsekwencją gazu, który jest dużo cieplejszy od spalanej benzyny. No i ta belka skrętna...Tutaj trzeba bardzo uważać. Renegeracja takiej, to około 700 zł. Jak zaczyna coś pukać z tyłu, to zacznijcie zbierać pieniądze. Ja już zacząłem... :)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]

7,6