Ocena kierowcy - Citroen ZX Hatchback

Marcin J, 13 lat temu
Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1996
Citroen ZX Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Karoseria : dobry ocynk zero korozji i miekki komfortowy zawias
Zawieszenie
Układ hamulcowy
Inne
jestem mile zaskoczony tym autem mimo ze to francuz jest bezawaryjny nie to co golf ktury jest wiele droższy i psuje się często,karoseria bdb zabezpieczona przed korozją ocynk ,wygodna pzycja za kierownicą i komfortowy zawias,mając to auto cieszę się ze je mam wiem ze zawiezie mnie wszędzie nie popsuję się gzieś daleko od domu trasa 400km i nie jestem zmęczony drogą,polecam,autko do spokojnej ekonomicznej jazdy
bardzo przyjemnie się tym jeżdzi bardzo elastyczny ładnie ciągnie juz najniższych obrotów ,poprostu autko do spokojnej oszczędnej jazdy
idealnie lepiej nie może być
ładnie zestrojone zawieszenie miękko komfortowo i bezpiecznie jedynie mam małe ale co do hamulców zeby szybko zatrzymać trzeba mocno nacisnoć pedał może ciut przesadzam ale ogólnie jest spoko
wszystko na swoim miejscu
orzewanie działa szybko i jest wydajne ,zeby latem schłodzić mam szyber działa perfekcyjnie jest zawsze przyjemnie
z przodu i z tyłu jest dużo miejsca każdy bedzie się tu czuł dobrze jest tu więcej miejsca jak w golfie iii czuć to przedewszystkim na szerokości między kierowcą a pasażerem
jest spoko używając auto do 120km/h jest zadziwiająco cicho
jest to auto oszczędne mi spala średnio między 7-7,5 L/100km w trasie około 6 a w mieście niesprawdzałem ale coś powinno być poniżej 9 napewno
doskonale można kupić ciekawy rocznić za pare tyś zł jakość zadziwiła mnie bo słyszałem złe opinie ale to nieprawda jedynie że w mrozach lekko słychać plastiki w golfie było o wiele gorzej
od czasu do czasu coś trzeba poprawić jak w każdym aucie wymiana żarówki i stabilizatory z przodu na gorszych nawieszniach nie wytrzymują długo
nie miałem jeszcze przymusowego postoju,jak narazie zadnej awari coprawda zrobiłem narazie tym samochodem 18000km

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]

7,2