Ocena kierowcy - Citroen ZX Hatchback

Fronckowiak, 11 lat temu
Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1995
Citroen ZX Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : przez 2 lata i 46000 km auto ani razu nie staneło z powodu awarji jedynie 2 razy zabrakło pabiwa by dojechać na stacje paliw,dodam że rezerwa w tym aucie starczy w trasie na 140kilometrów
Zawieszenie
Inne : popękane rórki od podciśnień
Przeniesienie napędu
dałbym doskonale gdyby auto spalało mniej paliwa w trasie bo w mieście jest spoko.Minus auta to kosz druciak pod autem dla koła zapasowego ciężko wpasować tam zwykłe koło a puźniej to dziadostwo jest wygięte i się odpina samo,wielki plus auta to prowadzenie miękko i stabilnie na raz jest bardzo przyjemnie nawet trasa 500 kilometrów nie jest specjalnie męcząca,kolejny plus blachy w ocynku czego konkurent golf 3 niemiał.Jest to poprostu autko do spokojnego przemieszczania się nie do scigania
ciut słaby z wolnych obrotów ale od 3500 ładnie się zbiera
idealnie
jak wszystko jest sprawne autko zadziwiająco dobrze się prowadzi jest sztywne nie przechyla się i do tego dość wygodne w tej chwili musze wymienić amortyzatory z tyłu ale i tak nie jest najgożej
dałbym doskonały bo do przodu jest idealnie do tyłu też jest super dzięki szybą umieszczonym w tylnych słupkach ale skręcają na skrzyżowanie 90 stopni w lewo słupek boczny zasłania mi droge trzeba się wychylic
wszystko jak najlepiej najbardziej mi pasuje sygnał dzwiękowy umieszczony w dzwigni od kierunków pasażer nie może tego znalść
prawie idealnie brakuje mi jedynie nawiewu na nogi i szybę naraz
jest tu bardzo dużo miejsca dużo więcej jak u konkurencji np. golf 3 ,astra ,civic
przeciętnie do 110/120 km/h dość cicho a potem jest już znacznie głośniej
ten samochód jest tani w utrzymaniu części tanie jak do golfa czy astry a do tego jest bezawaryjny na tym samym poziomie co moja była honda civic tylko to spalanie nie należy do najniższych długa trasa 90km/h to spalanie 6.2l/100km w mieście 8/9 to nawet jazda dość agresywna średnio spala mi 7.5
za 3000 zł można kupić naprawde dobre auto nawet 97 rok komfortowe w ocynku czyli problem korozji nie istnieje do tego dobrze wyposażone ale klima i abs to rzadkość konkurencja życzy sobie o wiele więcej
jak na auto z 95roku to jest spoko tylko zawieszenie ale to tania sprawa
idealnie zero problemów