Ocena kierowcy - Citroen ZX Hatchback

Fabian, 11 lat temu
Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1995
Citroen ZX Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Inne : niezawodność zawsze dojeżdża do celu
Zawieszenie
Układ elektryczny
Inne
Bardzo fajne auto dla spokojnego kierowcy do wygodnego przemieszczania się z punktu a do b.Karoseria w ocynku ,golf 3 przy zx wypadł według mnie cienko nie wiem czemu tak ludzie kochają tą trójkę . W dzisiejszych czasach dobrą sztukę można kupić za 2 tyś z ostatnich rocznikach gdzie konkurencja życzy sobie kilka razy więcej co prawda autko nie jest zbyt urodziwe nikt się nie ogląda bo przypomina polonez ale właściciele zxa jak się mijają gdzieś w trasie zawsze kiwają sobie z uśmiechem lukająć na autko .To auto z czasem staje się prawdziwym przyjacielem na którego można liczyć zawsze
lekko mulasty jak na 75 koni i 980kg ,golf 3 1.4 mino 60km miał takie samo przyśpieszenie
Idealnie biegi chodzą lekko płynnie
Jest super komfortowe zawieszenie które bardzo dobrze się prowadzi a minus to że auto jest dość czułe na podmuchy wiatru,minus to hamulce działać działają sprawnie ale trzeba mocno naciskać na pedał
Dałbym doskonale tylko słupek zasłania trochę przy skręcie w prawo na podporządkowanej ale starczy lekko się wychylić,a do tyłu doskonale to za mało te tylne szybki niczym w polonezie bardzo poprawiają widoczność podczas cofania
Co do ergonomii jest idealnie wszystko pod ręką najbardziej pasuje mi miejsce sygnału dzwiękowego na dźwigni kierunkowskazów
dałbym doskonale bo grzeje szybko i bardzo mocno ale brak jednego ustawienia nawiewu naraz nogi stopy i szyba wszystkie auta to mają z konkurencji a tu nie jest tylko osobno.A latem jest szyberdach średnio wydajny
jak na klasę auta to idealnie w golfie było ciaśniej
bez rewelacji do 120 km/h i 3300 obr/min cicho potem robi się znacznie mniej fajnie
Uczucia mieszane na benzynie palił mi 7.5/8 na sto czyli jak na osiągi to dużo bez rewelacji .po pół roku zamontowałem lpg i wtedy auto zaczęło być oszczędne średnio 8/9 na sto czyli zawsze mieszczę się w 25 zł na 100 km
Te auta stoją w bardzo niskich cenach za 2 tyś można kupić w miarę zadbane auto z 96 i w odrużnieniu od golfa 3 czy hondy civic to auto niema problemów z korozją
Ogólnie spoko
Przebieg jest oryginalny więc auto nie ma prawa się sypać ale miałem jedną awarię sprzęgło lubiło się ślizgać okazało się symering odjechał w skrzyni i przy 158 tyś km zdechły przednie amorty . autko pobiera trochę oleju między wymianą dolewam około litr czyli ujdzie

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]

8,8