Ocena kierowcy - Citroen ZX Hatchback

majki, 17 lat temu
Silnik 1.9 D 64KM 47kW
Rok produkcji 1992
Citroen ZX Hatchback 1.9 D 64KM 47kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
auto kupione za 1800zl poczatkowo tylko dla silnika, ale jak sie potem okazalo jest bardzo mile :) 0 napraw (poza klockami), ani sekundy nie spedzilem naprawiajac je, nigdy nie stanal, powaznym minusem jest brak wspomagania... ale za ok 3000zl mozna kupic wersje z turbo dieslem (92km) i klima, zle? Moim zdaniem za ta cene super
240 tys km, odpala zawsze, nie kopci, ani grama oleju na silniku, nie jest demonem predkosci, ale jest NIEZNISZCZALNY
synchronizator 3 biegu warczy na mnie jak za szybko wrzuce bieg, ale przy takim przebiegu i 7 wlascicielach moge mu to wybaczyc :) Reszta OK
samoskretna belka tylna + dobre amorki= "citroen, polubisz kazda droge" minusem belki jest droga naprawa jak sie rozjedzie, ale jesli sie o nia dba jest dlugowieczna
widac wszystko na kazda strone, dobre lusterko i widocznosc do tylu (hatchback), auto z 92 roku, wiec bez rewelacji
dalbym pewnie 5 jakbysmy mieli 92 rok :) czasu sie nie cofnie.... ale i tak wykonczenie srodka, tapicerka i plastiki pozostaja na wysokim poziomie, radio oryginalne ladnie komponuje sie z deska, klawiatura immobilisera wyglada dziwnie w tych czasach, ale francuzi to lubia (patrz P. 406)
szyberdach (elektryczny) + nawiew daje nam calkiem spoko efekt, jesli jeszcze bedzie za cieplo mozna uchylic okna (tez elektryczne) niestety otwarty szyber+ okna daje duzy halas, ale sam szyberek (czy to uchylony czy otworzony) jest cichy do ok 100 km/h!
5 drzwiowy hatchback, wsiada sie latwo, wysiada milo, w srodku miejsca na 4 osoby i karton piwa pomiedzy :) w 5 osob raczej na krotkie trasy
diesel lat 80 :) fakt, iz ten sam silnik produkuja do dnia dzisiejszego bez wiekszych zmian konstrukcyjnych nalezy uznac za jego olbrzymi +... niestety wyciszenie ma baaardzo slabe, uszczelki i szyber tez juz swiszcza... ale coz nowe to auto nie jest
auto pali zawsze tyle samo, nie ma opcji, zeby spalil wiecej niz 8!!! Z noga w podlodze w miescie zima spalil mi 7, na trasie jak jedzie sie do 100km/h spala 5 do 5,2. przypominam- auto ma 240.000km przebiegu
nalezy pamietac, ze nie jest to nowe auto, ale moj rower kosztowal wiecej niz citroen :)
auto idiotoodporne, co prawda jest to francuz i lubi troche opieki, ale odwdziecza sie bezproblemowa jazda. Co jakis czas zaczyna ciec woda, chyba z pompy, albo z jakiegos weza, pocieknie 2..3 dni i przestanie, potem znowu miesiac spokoju i wyciek na kilka dni, elektryczne szyby podnosza sie do gory, jakby mialy z 60 lat i reumatyzm :) Radio sie zakodowalo, rozkodowanie.... free w salonie jesli mamy do niego wszystkie oryginalne papiery- ja mam
gdyby nie moje lenistwo... klocki i tarcze z przodu wymagaly wymiany, ale to tylko i wylacznie moja wina, kontrolka wymiany klockow obecna i przydatna, pod warunkiem, ze jej nie ignorujemy :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 D 64KM 47kW [l/100km]

5,2