Ocena kierowcy - Citroen ZX Kombi

Woj, 14 lat temu
Silnik 1.9 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Citroen ZX Kombi 1.9 TD 90KM 66kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
Inne : Zacytryniłem rodzinę. Pierwszy był AX 1,5D żona w latach 96-09 zrobiła nim 280tys. Teraz ma C-3 HDI 70 KM - zobaczymy czy tyle przekula jak stary AX?. W 02 kupiłem ZX 1,9D i po 7 latach dałem go teściowi bo kupiłem kombi 1,9TD a tamtego szkoda się pozbywać. W międzyczasie szwagier kupił sobie ZX 1,9D po tym jak pożyczył mojego na wakacje - stwiedził że innego nie chce ( myślał że paliwowskaz nie działa!). 18 letni syn kupił sobie ZX TD 96 r za 4,5 tys po 160 tys zobaczymy kiedy siądzie belka. No i w firmie mam C-15 i o dziwo nie zdzewieje (one gniły już w fabryce!) bo ma Rust Evadera - polecam.
Układ hamulcowy : Tylne trzeba czasami \"przecwiczyć \" by się nie zastały - chyba że ktoś ostro jeździ.
Karoseria : Klamki ciężko chodzą - koroduje podkładka WD-40
Układ elektryczny : styki elekryki
Bardzo dobre auta kompletny brak korozji
silnik z turbo - mała turbodziura mocny i elastyczny,lekkie pocenie się, nie bierze oleju, od zmiany do zmiany co 10 tys, ubywa na miarce do 5mm. Trochę głośny zimny i pow 120, zapala na dotyk. Tylko normalna obsługa
Dobrze zestopniowana, sucha
Najlepsze miękkie, komfortowe, ale przewidywalne. Nie dla sportowców.
Mimo kombi b. dobra
To moja kolejna Cytryna więc zdążyłem się przyzwyczaić do np sygnału.
Dobra to kombiak więc trochę dłużej trwa nagrzewanie i schładzanie - klima.
Bardzo wygodne fotele- welur i miękka tapicerka i dość przestrzeni.
Jak na diesla dobre.
To najtańsze w zakupie i utrzymaniu auta, dlatego nimi jeżdżę. Na trasie zszedłem do 4,0 w czwórkę! przy ok 100km/h
Najtańsze w utrzymaniu - sam obsługuję i naprawiam, choć tak naprawdę nie ma co - drobne usterki usuwam na bieżąco - byłem mechanikiem sam. Z dużymi naprawami - tylko belka- jeżdżę do warsztatu w którym kiedyś pracowałem.
Dręczą go drobne usterki -klamki zimą
Tylna belka do reg. po 5-6 latach lub ok 150 tys - przy reg. stosuję smarowniczki i później raz w roku przesmarowana jest wieczna. Często - co rok wym gum przy stabilizatorze - grosze.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 90KM 66kW [l/100km]

6,1