Ocena kierowcy - Daewoo Espero

daVid, 12 lat temu
Silnik 1.5 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
Daewoo Espero 1.5 i 16V 90KM 66kW 1990-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : Moje espero mimo ze nie było dodatkowo zabezpieczane antykorozyjnie nie brata sie z siostrą rdzą a ma już 14 lat :)
Układ elektryczny : Elektryczne szyby potrafią zawieść
Inne : Pompa wody w espero do trwałych nie należy
Mimo że nie jest to autko pozbawione wad to jest naprawdę dobrym i komfortowym wozidłem. Obowiązuje zasada jak się dba tak się ma i tyle.
Silnik pracuje ładnie i cicho, elastyczność nie jest najgorsza. Jeśli chodzi o moc to do poruszania się w mieście w zupełności wystarczy jednak w trasie przydało by się parę dodatkowych kucyków :)
skrzynia biegów ma skłonności do haczenia z 2 biegu na 3 jednak po przyzwyczajeniu się nie sprawia problemów. Jeśli chodzi o kwestie mechaniczne to narazie jest bezawaryjna :)
Układ jezdny jest bardzo precyzyjny i stosunkowo trwały przynajmniej w moim egzemplarzu.
Widoczność w espero stoi na wysokim poziomie.
Ergonomia jest bardzo dobra :)
Jeszcze nie spotkałem się z autem które pomimo braku klimatyzacji ma tak wydajny układ zarówno chłodzenia jak i ogrzewania. Są pewne słabostki jak np ogrzewanie tylnej szyby (jest za słabe) ale jest to stare konstrukcyjnie auto które jako nowe było tanie wiec nie ma co się czepiać.
Przestrzeń w tym aucie jest naprawdę godna podziwu, jestem wysokim kierowcą i te auto jest dla mnie idealne zarówno z przodu jak i z tyłu. Trzeba również zaznaczyć iż bagażnik tego auta jest ogromny co daje naprawdę dobre warunki.
Wyciszenie jest nie idealne lecz myślę ze i tak jest bardzo dobre przynajmniej w wersji wyprodukowanej w Korei którą ja posiadam.
Jeśli chodzi o ceny części zamiennych to są to chyba jedne z najtańszych na rynku do samochodów używanych, nie jest to auto szczególnie uciążliwe w naprawach (jeśli jest zadbane to WAŻNE) natomiast jeśli chodzi o zużycie paliwa no to nie jest to ekonomiczne auto ale po przeróbce na LPG staje się przyjazniejsze przy dystrybutorze :)
Myślę że za cene 3500 tyś. zł nie kupi się innego auta klasy C (średniej), z olbrzymim bagażnikiem, trwałymi silnikami i bardzo dobrym wyposażeniem w standardzie były elektryczne szyby i lusterka (dodatkowo podgrzewane),wspomaganiem i regulacją fotela kierowcy w górę i w dół. Zadbane Espero to auto nadal ciekawa i godna polecenia propozycja zarówno dla fanów marki jak i dla osób chcących się przełamać do tego komfortowego \"koreańczyka\" ;)
Auto nie jest bardzo awaryjne pod względem mechanicznym jednak o elektryce tego powiedzieć nie można często lubią siadać elektryczne szyby i fabryczny alarm.
Pod względem poważnych usterek to myślę iż to autko jest nieśmiertelne dzięki czemu było to auto bardzo lubiane przez taksówkarzy których przebiegi mówią same za siebie (500-600 tyś.km nie są rzadkością).

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 90KM 66kW [l/100km]

9,5