Ocena kierowcy - Daewoo Espero

Silnik 1.5 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Daewoo Espero 1.5 i 16V 90KM 66kW 1990-2000 - Oceń swoje auto
w sumie jestem zadowolony
silnik bez zarzutu, nie bierze oleju, niestety jest słaby na niskich obrotach, dopiero powyżej 3000 nabiera życia, do tej pory nie było najmniejszej awarii (przebieg conajmniej 190000 - kupiłem go dwuletniego ze stanem licznika 16000, nie wiem czy prawdziwym)
nie mam zastrzeżeń, wszystkie biegi wchodzą dobrze, wymiana złącza zewnętrznego mechanizmu za 100 zł po 150000 km, sprzęgło nigdy nie było ruszane
mam ciągle fabryczne amortyzatory i tarcze hamulcowe, bo jeżdzę powoli, a hamulców staram się nie używać , samochód jednak trzyma się drogi słabo i słabo hamuje - to jego najgorszy punkt, opony letnie wytrzymują przy moim stylu jazdy ok. 75000 km, po 150000 km pękła spężyna tylnego zwieszenia, po 90000 i 180000 km wymiana sworzni w przednim zawieszeniu na regenerowane
nie mam zastrzeżeń, choć bagażnika nie widzę zbyt dobrze
nie mam zastrzeżeń, przy wzroście 194 cm jest mi wygodnie, fotel kierowcy pękł po 170000 km, spawanie stelaża 30 zł,
ogrzewanie dobre, klima po 6 latach stała się nieszczelna, a po 8 latach wymagała wymiany parownika (drogo!), dmuchawa już na 2 biegu jest bardzo głośna
bez zastrzeżeń
słabe, silnik powyżej 3000 obrotów jest głośny, brak wyciszenia pokrywy silnika, powyżej 120 km/h szumy na lusterkach, to też jest słaby punkt, ale można ostatecznie jeżdzić 115 km/h na piatce przy 3000 obrotów
jeżdżę wyłącznie na gazie, przy wolnej jeździe w kraju na długiej trasie 90-110 km/h potrafi spalić nawet poniżej 8 l/100 km, ale średnio pali 9 l, a w mieście zimą 11 l, najwięcej spalił w czasie długiej i szybkiej podróży po włoskich autostardach 130-140 km/h z klimatyzacją i bardzo dużą skrzynią na dachu - 12 l/100km,
chyba nic lepszego nie można wymyślić
było trochę kłopotu z uszczelkami przy drzwiach, pokrywkami mechanizmów podnoszenia szyb (odpadają od drzwi) itp drobiazgi
nie było poważnych usterek, od początku odpuściłem sobie jakikolwiek serwis, nie robię nic co nie jest konieczne, wymieniam jedynie olej w silniku, dobry syntetyk co 15.000 km, instrukcja zaleca co 10000 km, oraz filtr powietrza i filtr oleju co 15.000 km, świece co 30.000 km, rozrząd co 60.000 km, płynu chłodzącego nie wymieniałem nigdy, płyn hamulcowy i olej w skrzyni biegów po 180000 km (zapomniałem że trzeba to robic częściej), ale poziom kontrolowałem przy różnych okazjach

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 90KM 66kW [l/100km]

9,6