Ocena kierowcy - Daewoo Espero

rapsik, 19 lat temu
Silnik 1.5 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
Daewoo Espero 1.5 i 16V 90KM 66kW 1990-2000 - Oceń swoje auto
Za 12.000 mam samochód z gazem, z salonu, kupiłem z niskim przebiegiem, tanie części, wielka przestrzeń, złodziej nawet nie spojrzy, dobre wyposażenie, rocznik 1997, spalanie OK., to czego jeszcze chcieć? Prestiż marki i modelu ? Ja potrzebuję samochodu do jazdy, więc jeżdzę, jeżdżę, jeżdżę....
Słaby poniżej 3000 obr/min, ale może być.
Zgrzyta przy włączaniu wstecznego.
Komfortowy, miękki (trochę za bardzo). Dobrze trzyma się drogi, nie mam kłopotów z tylnymi sprężynami (ale jeżdżę głównie sam). Stuki w przednim zawieszeniu, ale badanie przeszedł :)
Dobre przeszklenie (pomysł z okienkami zamiast słupków bardzo mi się podoba), duże lusterka, OK.
Jak na projekt z lat 90-91 bardzo dobrze, pokrętła na konsoli (a nie suwaki, jak w Oplu Vectra), regulacja wysokości fotela, wszystkie przełączniki dostępne, regulacja elektryczna szyb na drzwiach, a nie między fotelami (choć niektórzy to wolą)
dobre, wydajne, ale przy przewożeniu 3-5 osób samochód się mocno paruje w środku. Cichy wentylator na 1 pozycji.
WIELKIE PRZESTRZENIE DLA WSZYSTKICH - TO JEST GŁÓWNY ATUT SAMOCHODU ! Piąty pasażer może ewentualnie narzekać na złożony podłokietnik pod plecami :)
Jak dla mnie to bardzo cichy samochód, zwłaszcza w zakresie 100-110 km/h
Mój egzemplarz zużywa na trasie 6,7 l benzyny przy spokojnej jeździe, z gazem też jest nieźle. "Lekka noga" to 80 % sukcesu. W mieście niestety dużo pali (te 16V...). Duży rozrzut między zużyciem trasa/miasto, auto raczej do dalekich podróży. Bardzo tanie części, pytajcie w sieci Inter Cars, ja kupiłem np. piastę tylnego koła poniżej 90 zł (bez ABS-u).
Stosunek jakości do ceny to również powód do zainteresowania tym samochodem - oceńcie sami.
Drobiazgi-tradycyjnie połączenia elektryczne (Polacy nawet złożyć nie potrafili...), czyli sterowanie szyb, oświetlenie konsoli itp. Plastiki u mnie nie skrzypią. Kruszą się uszczelki przy drzwiach tylnych.
Żadnych poważnych usterek! Wymieniłem części zaniedbane przez poprzedniego właciciela i nic się nie psuje. To jest powód, dla którego kupiłem ten samochód-dobra opinia o niezawodności od użytkowników ( a nie opinie "znawców").

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 90KM 66kW [l/100km]

6,7