Ocena kierowcy - Daewoo Espero

Espero CB 19, 19 lat temu
Silnik 1.5 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
Daewoo Espero 1.5 i 16V 90KM 66kW 1990-2000 - Oceń swoje auto
mnie osobiście sylwetka bardzo sie podoba do dnia dzisiejszego!! Ogólnie spalanie ma mniejsze od poloneza a i cześci do espero tez strasznie staniały. Nie słyszałem tez aby komus ukradziono Espero. (bo na co??) Idealny samochód rodzinny. trzeba pamietac ze espero lubi być myte i pastowane. kto tego nie robi bedzie podziwiał szybko korozje na swoim esperku :))
drodzy czytelnicy i zainteresowani. nie czarujmy sie, espero nie jest małym a co za tym idzie lekkim samochodem. nie wyobrazam sobie aby mógłby byc w nim słabszy silnik. jezeli macie mozliwosc zakupu z silnikiem 2.0 to wezcie taki. ma 130KM i da sie juz "poszaleć". silnik 1.8 moim zdaniem jest nieporozumieniem.przestazała jednostka napedowa (8zaworowa) i ma tylko 5KM wiecej od 1.5 który jest DOHC 16V
mimo ze producent nie przewiduje wymiany oleju w skrzyni ,to polecam zrobic co 100 tyś km. bedzie chodziła zawsze cicho i precyzyjnie.
hmmm mankamentem były fabryczne gałki zawieszenia przedniego ale wystarczy zmienic je na OPLA lub zregenerowac i spokojnie na naszych drogach wytrzymaja ponad 50tys km. tylne sprezyny lubiały pekac juz po wyjechaniu z salonu hahaha. tez jest zamiennik z opla. Na nasze drogi jest idealny bo prosty i teraz juz nawet tani !!!!!
róznymi autami jezdziłem i jeżdze. Esperem po krótkim czasie mozna opanowac jazde na milimetry.
nic dodac nic ujać
cicha i precyzyjna. po 5 latach padł mi termostat.
mozecie nie wierzyc ale naprawde luksusowo wielki ,przestronny i wygodny
samochodu nie produkuja juz od 1999r a niektórym firmą do dziś nie udało sie wyprodukowac tak cichej bryki. jesli ktos jezdził fordem mondeo to powiem dla porównania ze mondeo jest głosne. Poziom hałasu w espero jest porównywalny jak w benzynowym seacie cordoba.
to naprawde zalezy od wielu czynników: pomijam oczywiste rzeczy jak pogoda,jakosc paliwa,dynamike jazdy. Przy napedzie gazowym w espero musi byc zawsze czysty filtr powietrza,filterek gazu i szczelny układ wydechowy. To samo mam zresztą w polonezie.jezeli spełnia sie te podstawowe wymagania to jest dobrze .
nazwozili ludzie gratów z zachodu i ceny poleciały strasznie w dół. naprawde ładny i utrzymany egzemplarz można juz kupic za przyzwoite pieniądze.
jakość wykończenia pojazdu zostawia niestety wiele do zyczenia. przez pierwsze pięć lat jest super.ale potem... piszczenie i zgrzytanie tapicerki,szyby,zawiasy, UWAGA!!! jeśli właśnie kupiliście Espero to od razu idzcie pod dom i sprawdzcie fotel kierowcy-kochaja sie łamać-mój zrobił to w czasie jazdy na autostradzie. (dotyczy to głównie foteli z regulacja wysokości) po przejechaniu 150tys km zaczeły sie cyrki z układem elektrycznym.co chwila coś lubi nie zadziałac np. zapalniczka,lusterka elektryczne, ogrzewanie tylnej szyby,halogeny,klakson, itd.
nigdy nie stanął na drodze i swiatła zawsze jak trzeba to działaja. czyli da sie jechać !!!!!!

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 90KM 66kW [l/100km]

9,8