Ocena kierowcy - Daewoo Espero

mistereq, 19 lat temu
Silnik 1.5 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
Daewoo Espero 1.5 i 16V 90KM 66kW 1990-2000 - Oceń swoje auto
To byl moj pierwszy samochod ... i jak sie okazalo zle nie trafilem. Koniecznie szukajcie modelu ze wspomaganiem bo bez tego ani rusz. Auto wygodne, duze i mimo uplywu czasu moim zdaniem nadal prezentujace sie bardzo znosnie wizualnie.
Do silnika nie mozna sie przyczepic. Ma odpowiednia moc i daje duzo radosci z jazdy.Elastyczny,cichy,bezawaryjny.
W porownaniu z innymi producentami pozostawia wiele do zyczenia ... U mnie po 70 tysiacach byly problemy ze wstecznym.
Nie ma sie specjalnie do czego przyczepic.
Wszystkie przelaczniki sa tam gdzie sie ich spodziewamy, wnetrze niezle rozwiazane. Draznia jedynie tandetne plastiki i archaiczny wyglad deski rozdzielczej.
Dzialaja zaskakujaco dobrze! Nigdy nie mialem zastrzezen.
Espero jest duzym samochodem, zapewnia duzy komfort dla wszystkich podrozujacych.
Wyciszenie mogloby byc lepsze ale nawet przy wyzszych predkosciach jest znosnie.
Najwiekszy problem....nie wiem dlaczego,ale moje Espero palilo tyle co Concord(w miescie nawet do 12l/100km). Na trasie poza miastem bylo natomiast bardzo znosnie, potrafil spalic 7l/100km.
Za te pieniadze trudno znalezc cos lepszego. Jezeli szukasz duzego samochodu i masz pieniadze na benzyne i drobne naprawy (glownie elektryki) to polecam!
Tandeta,tandeta,tandeta.... Elektryczne szyby praktycznie przestaly dzialac juz po 5 latach (silniczki widocznie mialy juz dosc), problemy ze spryskiwaczami, centralny zamek rowniez sprawial problemy. Bylo jeszcze kilka innych drobiazgow ktorych sobie w tej chwili nie przypomne.
Nigdy mnie nie zawiodl ani na krotkiej ani na dlugiej trasie. Samochod ktoremu na prawde "ufalem".

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 90KM 66kW [l/100km]

9,3