Ocena kierowcy - Daewoo Espero

gandhi, 17 lat temu
Silnik 1.5 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
Daewoo Espero 1.5 i 16V 90KM 66kW 1990-2000 - Oceń swoje auto
Jak na autko w tej cenie niezle, nawet bardzo nie zle, moze troche mało wygodny fotel przedni, moze za miękki po jezdzie miejskiej, ale totalnie niezawodny. Nadaje sie dla 4 osobowej rodziny - wtedy conajwyzej koni mechanicznych moze troszke zanbraknąc :)
no więc silnik o wielkości 1,5 to pasowało by do małego autka, tutaj jednak radzi sobie nienajgorzej, ale do ideału daleko.Zwłąszcza na gazie zupełny brak elastyczności.
Przy zimnym silniku ciężko wchodzą biegi (zimą trzeba troche sie pogimnasykowac) strasznie duze luzy gałki zmiany biegów. Alegdy sie juz rozgrzeje to całkiem dobrze, Wygodna pozycja gałki, dzwignia nei jest wysoka, przez co i skok mniejszy.
Na trasie rewelacja , ale na miasto troszkę miękki, i trzeba uwazac, bo przy duzych prędkośćiach i mocnych skrętach nie trzyma sie dobrze jezdni..... ale jak mówiłem na trase dajemy mu 160 km/h puszczamy kierownice i jedizemy miękko płynnie i pewnie.
Auta o takiej widocznosci w kazdą stronę nie miałem jeszcze chociaz teraz mam Vectre II hatchback z 98 roku, a w espero bylo lepiej :)
zewnetrze Osobiscie oceniam na +, wewnątrz troszkę szaro mimo ze pułki mają swoje miejsce, liczniki działają, widać je dobrze - ale z nóg nie zwala i nie łechce wyglądem
Powoli sie nagrzewa, w czasie zimy odparowac szyby to graniczy z cudem :) Jak już sie rozgrzeje to na przodzie gorąco z tyłu ludzikom zamarzają konczyny. MINUS NAJWIEKSZY - brak jednoczesnego nadmuchu na twarz i nogi.
Bardzo dobrze, na przedzie mnustwo miejsca a i z tyłu nikt nigdy nie nazekał, prezejechałem do chorwacji za jednym pociągnieciem (prawie 1500 km) we 4 osoby i bylo naprawde OK
Ani dobrze ani źle.
sądze ze całkiem niezle jak na wielkosc auta, Wielki Plus jezeli chodzi o TRASĘ, gożej jazda miejska zwłaszcza po Warszawie :) ZEby spalił 5,6 litra trzeba jechac max 100 km/h mówimy o stałej predkosci np na autostradzie
jeju nie wiem sprzedałem go za 7500 i za tyle samo kupiłem w anglii Vectre 98 na wypasie, wiec pewnie wszystko zalezy kto co gdzie kupuje.... PS w Angli Espero kosztuje około 3000 PLN w tym roczniku w polsce od 2 do ponad 3 razy tyle
Od zatankowania do zatankowania, najdroższą wymianą a tym 8 letnim aucie był akumulator. Pozatym moze jakieś pierdoły o których nawet nie pamietam - Jezeli chodzi o Niezawodnosc to mam najwiekszy sentyment przez to do ESPERO !!!!!
NIGDY

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 90KM 66kW [l/100km]