Ocena kierowcy - Daewoo Espero

Robert, 17 lat temu
Silnik 1.5 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
Daewoo Espero 1.5 i 16V 90KM 66kW 1990-2000 - Oceń swoje auto
Byłem zaskoczony. Chodzi cicho i nawet daje radę jako tako na tę masę. Oleju nie bierze w miarę oszczędny.
Skrzynia Opla Vectry bezproblemowa chociaż kiedyś miałem Vectrę i były problemy ze wstecznym to jest OK
Dobrze się jeździ i miękko.
Nie mam problemów. Jeżdżę różnymi pojazdami zawodowo i Espero jest dla mnie małe.
Ktoś kto wymyślił taki rozkład przełączników faktycznie posuł wnętrze.
Boczne szyby parują. Trzeba się nakręcić nawiewami.
Super, zwłaszcza z tyłu no i ten bagażnik. Szkoda że oparcie się nie składa.
Jest cicho do 120 km/h
Na trasie pali mało a w mieście jak większość, tylko ludzie bajki opowiadają o innych markach. Do wersji tej, którą mam 1,5 16V drogi jest rozrząd bo komplet z pompą wodną kosztuje najtaniej na Allegro 243 zł bo w sklepach jeszcze raz tyle no i jeszcze wymiana. ja to robię sam ale wiem, że wołają od 120-200 zł. I na tym nie wolno oszczędzać bo silnik kolizyjny, a przy 16 zaworach koszt naprawy głowicy to ok 2500.
Auto dla ludzi bez kompleksów bo rodzina i znajomi wszystkie psy powieszą no Koreańcu. Przecież liczą się tylko Japońce i Panzerwageny. Jeśli ktoś jednak myśli o kupnie Espero to polecam. Za 6000 zł kupi w sumie Opla Vectrę z roku 19996-1998, a że w innej budzie to co z tego. Ale jaka róznica w cenie tylko za wygląd. Wesje 1.8 2.0 to nawet silnik mają z Vectry.
Drobiazgi i to irytujące, zwłaszcza szyby. Te przełączniki psują się we wszystkich Espero, a nic gorszego jak w upał nie można opuścić szyb lub ich potem zamknąć, Do tego centralny zamek. no j czasem to klameczka, to podnoszenie siedzenia, to inna duperela. Ale wszystkie te drobiazgi są do zrobienia bez problemu i kosztów tylko trzeba pogrzebać i chcieć.
Kompletnie nic.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 90KM 66kW [l/100km]