Ocena kierowcy - Daewoo Espero

djeremi, 14 lat temu
Silnik 1.8 i 95KM 70kW
Rok produkcji 1999
Daewoo Espero 1.8 i 95KM 70kW 1990-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Całość, rozsądna jakość za tanie pieniądze.
Karoseria : Rdzewieją drzwi od spodu
Układ hamulcowy : Zawodzący ABS,koła się blokują przy maksymalnym naciśnięciu hamulca
Silnik : W zimę zawodzi i nie chce czasem odpalić
Bardzo marzyłem o tym samochodzie i gdy go już kupiłem to nie żałuję do tej pory. Auto jest znośne i wygląda po dziesięciu latach nawet nieźle. Miewa problemy z korozją ale takie już jest Daewoo Espero(mój model pochodzi z Pupyong,Korea Płd.). Bardzo lubię nim jeździć i oby się nie zepsuł.
Dosyć zwinna jednostka,bardzo elastyczny na dwóch pierwszych biegach,na gazie chodzi dosyć równo. Na świetnej benzynie (powyżej 98 Oktan) zamienia się w \"potwora\".
Rewelacją nie jest, ale można się przyzwyczaić. Łatwo wskakują biegi,gorzej bywa z redukcją przy hamowaniu silnikiem.
Mogli nad nim bardziej popracować, podczas deszczu nie najlepiej wchodzi w ostre zakręty(trzeba uważać). Przy hamowaniu niestabilny(może akurat trafiłem na taki model)
Dobra,ponieważ Espero ma nisko położoną maskę, a także dosyć duże okna,jedynie tylna szyba nie za duża może czasem sprawić kłopot przy parkowaniu,ale za to lusterka znakomicie ją wyręczają.
Wszystko co najpotrzebniejsze znajduje się pod ręką,kierownica regulowana w trzech płaszczyznach, deska rozdzielcza czytelna i łatwa w obsłudze podczas jazdy,do tego podłokietnik świetnie umieszczony dzięki czemu łatwo zmienia się biegi mając rękę położoną na nim.
Zadziwiająco dobrze chłodzi i grzeje(nawet na postoju). Nigdy nie czuć żadnej spalenizny,ogólnie stwarza przyjemny nastrój w samochodzie kiedy jest potrzeba by je włączyć.
Bardzo dużo miejsca z przodu jak i z tyłu. Wygodne auto na długie i przyjemne jazdy(jak silnik pozwoli oczywiście).
Z przodu słychać trochę silnik ale nie jest to uciążliwe samochody z zewnątrz raczej nie zakłócą ciszy w środku Espero.
Za te wszystkie udogodnienia trzeba płacić. Niestety auto pali dużo Gazu w mieście nawet przy lekkiej nodze, w trasie nieco mniej ale też potrafi przypomnieć, że jest duży i potrzebuje więcej...
Jak na auto za 2000 zł to stosunek jakości do ceny jest nieporównywalny z innymi modelami i markami. Auto ma wszystko co potrzebne przeciętnemu młodemu kierowcy. Jeśli się ktoś zastanawia nad kupnem Daewoo Espero to szczerzę polecam,tylko trzeba dobrze poszukać,żeby nie trafić na felerny egzemplarz.
Jak na razie nie mam co się rozpisywać,jednak warto wspomnieć o elektrycznych szybach,które nie zawsze da się domknąć z kontrolki kierowcy.
Póki co jeździ...

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 95KM 70kW [l/100km]