Ocena kierowcy - Daewoo Espero

bordowe espero, 14 lat temu
Silnik 1.8 i 95KM 70kW
Rok produkcji 1999
Daewoo Espero 1.8 i 95KM 70kW 1990-2000 - Oceń swoje auto
Inne : niezawodność i to ,że z biegiem czasu coraz bardziej nie chce mi się go oddać w inne ręce.
Karoseria : Ruda atakuje progi i drzwi na dole nadkola też ale w mniejszym stopniu .
Układ elektryczny : szyby działają wolno z tyłu - elektryczne wymagają specjalnej troski pomaga czyszczenie uszczelek p rzesmarowanie raz do roku linki.
Zawieszenie : po 9 latach mc person do wymiany ale to chyba normalne i końcówki wachaczy i drążków ale to taż norma na polskich drogach.
Na początku kiedy kupiłem mojego Esperaka widziałem w nim więcej wad niż zalet poza tymi że jest duży i wygodny. Ale teraz auto odwdzięcza się niezawodnością jak żadne moje inne auto dlatego uważam ,że za te pieniądze nie kupimy lepszego auta .psują się tylko pierdoły które sam naprawiam i śą w dodatku tanie jak barszcz.Najbardziej denerwuje mnie korozja drzwi z tyłu i progów szczególnie prawego przy plastiku przy nadkolu. przez dwa lata włożyłem w niego niecałe 2 tyś zł ale wiem co mam - nowy wydech cały hamulce z przodu zawieszenie, łożyska,reflektory itp 2 tyś razem z olejami i filtrami to stosunkowo nie dużo biorąc pod uwagę wiek auta i przebieg . wiele rzeczy nie musiałem wymienić ale zrobiłem to dla poprawy bezpieczeństwa i komfortu jazdy to tyle .
Silnik 1.8 litra z opla na wielowypunkcie MPI 8 zaworów idealny do lpg.
dobrze zestopniowana ale drążek pracuje mało precyzyjnie jak to w oplach vectrach .
dość dobry na dziurawe drogi i tani w naprawie.
ok ale trzeba uważać przy cofaniu to w końcu sedan o długości 4,62 metra.
wspaniale regulowana kierownica w pionie i wysokość siedzenia kierowcy.Wszystkie przełączniki na miejscu .
ogrzewanie ok a wentylacja też nie ma sie do czego przyczepić . Brak klimy w moim egzemplarzu :(
Jest dużo miejsca dla 4 osób i bardzo duży bagażnik 560 l.
Cicho i przyjemnie do 3300 obr wału korbowego czyli jakieś 130 km/godz. póżniej słychać wiatr spod uszczelek i opony zimowe:)
Na benzynie jak dla mnie masakra ale na lpg jeżdzi się taniej niż maluchem ,tico itp.
jak żadne inne auto !!!!
jest zaawansowana elektryka jak na takie stare auto więc ma się co popsuć ale tragedii nie ma.
jak narazie na 33000 km jest super oby tak dalej...:)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 95KM 70kW [l/100km]

10,4